Vene saatkond: meie sõjalaevad ja -lennukid ei ohusta Leedut ({{commentsTotal}})

Vene sõjalaevad Kalinigradi lähistel.
Vene sõjalaevad Kalinigradi lähistel. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Viimasel ajal elavnenud Vene sõjalaevade ja -lennukite tegevus Läänemerel ei ohusta mingil viisil Leedu tsiviilelanikke, ütles Venemaa Leedu saatkond avalduses.

"Kõige tähtsam näib olevat, et ühelgi Leedu välisministeeriumi kirjeldatud juhul ei ohustanud Venemaa ei lennukeid ega laevu," seisis saatkonna vastuses Leedu välisministeeriumist eile saadud noodile.

"Relvajõudude paigutamisel oma alale me loomulikult arvestame naabrite, sh Leedu käitumisega, mis suurendab oma sõjalist võimekust kaitse-eelarvet kasvatades, uut relvastust ja sõjatehnikat hankides ning paigutades oma territooriumile NATO vägesid," märgiti avalduses.

Leedu välisministeerium kutsus kolmapäeval välja Vene suursaadiku Aleksandr Udaltsovi ja andis talle üle diplomaatilise noodi, milles väljendatakse muret Venemaa sõjalaevastiku jätkuva tegevuse pärast Leedu majandustsoonis Läänemerel, rikkudes seal Leedu ja teiste riikide õigusi, edastas ministeerium.

Esmaspäeval andsid Vene sõjalaevad Leedu majandustsoonis sõitvatele tsiviillaevadele korralduse kurssi muuta. Vältimaks selliste vahejuhtumite kordumist, kutsus välisministeerium Venemaad üles järgima rahvusvahelist õigust ning heanaaberlikkuse põhimõtteid.

Vene saadikule mainiti taas kord muret seoses tuumakandevõimekusega raketikompleksite Iskander paigutamisega Kaliningradi oblastisse, samuti Vene sõjalennukite lendudega Läänemere kohal.

Baltimaades õhuturbemissioonil viibivad NATO hävitajad tõusid 6.-9. oktoobrini 20 korda õhku saatma NATO õhuruumi lähedal lendavaid Vene sõjalennukeid.

Kaitseministeerium andis teada, et Vene sõjalennukite suurt hulka Läänemere kohal saab seletada sõjaväeõppustega.

Eelmisel nädalal paigutas Venemaa Kaliningradi oblastisse tuumakandevõimekusega raketid Iskander.

Mõne kuu eest kutsus Moskva NATO asjatundjaid Venemaale konsultatsioonidele, et arutada kõikide sõjalennukite transponderite sisselülitamist, kuid mõned NATO riigid vastasid, et ei pea tehnilisi läbirääkimisi asjatundjatega vajalikuks ja tegid ettepaneku lahendada küsimus Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsioonis (OSCE).

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema