Vene saatkond: meie sõjalaevad ja -lennukid ei ohusta Leedut ({{commentsTotal}})

Vene sõjalaevad Kalinigradi lähistel. Autor: TASS/Scanpix

Viimasel ajal elavnenud Vene sõjalaevade ja -lennukite tegevus Läänemerel ei ohusta mingil viisil Leedu tsiviilelanikke, ütles Venemaa Leedu saatkond avalduses.

"Kõige tähtsam näib olevat, et ühelgi Leedu välisministeeriumi kirjeldatud juhul ei ohustanud Venemaa ei lennukeid ega laevu," seisis saatkonna vastuses Leedu välisministeeriumist eile saadud noodile.

"Relvajõudude paigutamisel oma alale me loomulikult arvestame naabrite, sh Leedu käitumisega, mis suurendab oma sõjalist võimekust kaitse-eelarvet kasvatades, uut relvastust ja sõjatehnikat hankides ning paigutades oma territooriumile NATO vägesid," märgiti avalduses.

Leedu välisministeerium kutsus kolmapäeval välja Vene suursaadiku Aleksandr Udaltsovi ja andis talle üle diplomaatilise noodi, milles väljendatakse muret Venemaa sõjalaevastiku jätkuva tegevuse pärast Leedu majandustsoonis Läänemerel, rikkudes seal Leedu ja teiste riikide õigusi, edastas ministeerium.

Esmaspäeval andsid Vene sõjalaevad Leedu majandustsoonis sõitvatele tsiviillaevadele korralduse kurssi muuta. Vältimaks selliste vahejuhtumite kordumist, kutsus välisministeerium Venemaad üles järgima rahvusvahelist õigust ning heanaaberlikkuse põhimõtteid.

Vene saadikule mainiti taas kord muret seoses tuumakandevõimekusega raketikompleksite Iskander paigutamisega Kaliningradi oblastisse, samuti Vene sõjalennukite lendudega Läänemere kohal.

Baltimaades õhuturbemissioonil viibivad NATO hävitajad tõusid 6.-9. oktoobrini 20 korda õhku saatma NATO õhuruumi lähedal lendavaid Vene sõjalennukeid.

Kaitseministeerium andis teada, et Vene sõjalennukite suurt hulka Läänemere kohal saab seletada sõjaväeõppustega.

Eelmisel nädalal paigutas Venemaa Kaliningradi oblastisse tuumakandevõimekusega raketid Iskander.

Mõne kuu eest kutsus Moskva NATO asjatundjaid Venemaale konsultatsioonidele, et arutada kõikide sõjalennukite transponderite sisselülitamist, kuid mõned NATO riigid vastasid, et ei pea tehnilisi läbirääkimisi asjatundjatega vajalikuks ja tegid ettepaneku lahendada küsimus Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsioonis (OSCE).

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.