Briti välisminister: tuleb kaaluda ka võimalusi, kuidas Süürias sõjaliselt sekkuda ({{commentsTotal}})

Briti välisminister Boris Johnson. Autor: AFP/Scanpix

Suurbritannia välisministri Boris Johnsoni sõnul tuleb arvestada ka võimalusega, et Ühendkuningriigil tuleb Süüria konflikti sõjaliselt sekkuda. Samas rõhutas minister, et selline samm saab olla võimalik vaid juhul, kui seda tehakse rahvusvahelises koalitsioonis koos Ameerika Ühendriikidega.

Samuti märkis Johnson, et tõenäoliselt poleks selline sõjaline operatsioon lühiajaline, vahendas Reuters.

"Praegu oleks õige, kui me kaaluksime taas rohkem kineetilisi võimalusi, sõjalisi võimalusi. Kuid me peame olema realistlikud, kui me kaalume, kas need sammud töötavad ja mida me oleme võimelised teoks tegema," rääkis välisminister Briti rahvasaadikutele.

"Me ei saa teha midagi ilma koalitsioonita, ilma, et me teeksime seda koos ameeriklastega. Ma arvan, et me oleme sellest hetkest veel kaugel, kuid see ei tähenda, et arutamist ei oleks, sest tõsi on see, et seda arutatakse," jätkas ta.

Samuti tõi Johnson ühe võimalusena välja selle, et president Bashar al-Assadi režiimiga seotud oluliste isikute vastu rakendataks tõhusamaid sanktsioone. 

Venemaa asjus ütles Johnson, et hetkel polevat "täielikult õige" rääkida "uuest külmast sõjast", sest kaasaegne Venemaa ei kujuta sellist globaalset ohtu nagu omal ajal Nõukogude Liit.

"Ta (Venemaa - Toim.) tebb palju, palju hirmsaid asju... kuid ma ei usu tänast Venemaad saaks võrrelda Nõukogude Liiduga, mida ma mäletan lapsepõlvest. Ma ei arva et ta oleks selline oht maailma stabiilsusele nagu kunagine Nõukogude Liit," arutles ta.

Toimetaja: Laur ViirandFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.