Briti välisminister: tuleb kaaluda ka võimalusi, kuidas Süürias sõjaliselt sekkuda ({{commentsTotal}})

Briti välisminister Boris Johnson.
Briti välisminister Boris Johnson. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Suurbritannia välisministri Boris Johnsoni sõnul tuleb arvestada ka võimalusega, et Ühendkuningriigil tuleb Süüria konflikti sõjaliselt sekkuda. Samas rõhutas minister, et selline samm saab olla võimalik vaid juhul, kui seda tehakse rahvusvahelises koalitsioonis koos Ameerika Ühendriikidega.

Samuti märkis Johnson, et tõenäoliselt poleks selline sõjaline operatsioon lühiajaline, vahendas Reuters.

"Praegu oleks õige, kui me kaaluksime taas rohkem kineetilisi võimalusi, sõjalisi võimalusi. Kuid me peame olema realistlikud, kui me kaalume, kas need sammud töötavad ja mida me oleme võimelised teoks tegema," rääkis välisminister Briti rahvasaadikutele.

"Me ei saa teha midagi ilma koalitsioonita, ilma, et me teeksime seda koos ameeriklastega. Ma arvan, et me oleme sellest hetkest veel kaugel, kuid see ei tähenda, et arutamist ei oleks, sest tõsi on see, et seda arutatakse," jätkas ta.

Samuti tõi Johnson ühe võimalusena välja selle, et president Bashar al-Assadi režiimiga seotud oluliste isikute vastu rakendataks tõhusamaid sanktsioone. 

Venemaa asjus ütles Johnson, et hetkel polevat "täielikult õige" rääkida "uuest külmast sõjast", sest kaasaegne Venemaa ei kujuta sellist globaalset ohtu nagu omal ajal Nõukogude Liit.

"Ta (Venemaa - Toim.) tebb palju, palju hirmsaid asju... kuid ma ei usu tänast Venemaad saaks võrrelda Nõukogude Liiduga, mida ma mäletan lapsepõlvest. Ma ei arva et ta oleks selline oht maailma stabiilsusele nagu kunagine Nõukogude Liit," arutles ta.

Toimetaja: Laur ViirandPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics