Ossinovski valitsuse vahetusse ei usu, kuid tunnetab võbelust ({{commentsTotal}})

{{1476358083000 | amCalendar}}

SDE juht Jevgeni Ossinovski hinnangul võib Keskerakonna juhiks pürgiva Jüri Ratase kolmapäevast avaldust pidada märkimisväärseks, kuid usub siiski praeguse koalitsiooni püsimisse.

"Eks minagi panin tähele Jüri Ratase avaldust, kus ta ütles, et oluline osa Reformierakonnast otsib võimalusi Keskerakonnaga valitsust teha. Kindlasti on see märkimisväärne avaldus, ma küll ei oska seda kinnitada ega ümber lükata - mind sellistele koosolekutele ei kutsuta," kommenteeris Ossinovski "Aktuaalsele kaamerale".

Ta märkis, et presidendivalimiste kontekstis on ta tõesti märganud seda, et mitmes erakonnas on emotsionaalne foon muutunud, eriti neis erakondades, kus juba enne valimisi asetati oma kandidaadile mõtteliselt presidendi ametikett kaela.

"Seal on ka sellist solvumist tulemuse osas rohkem. Loodan, et ka Reformierakonna liikmed saavad sellest üle ja selle pärast kuidagi olemasolevat valitsust lõhkuma ei hakka. See oleks üsna väiklane," lausus sotside esimees. "Ma julgeks öelda, et viimasel ajal on meeleolud pärast presidendivalimisi pigem liikunud positiivses suunas."

Keskerakonna võimaliku juhivahetuse kohta ütles Ossinovski, et kahtlemata oleks see murranguline ja partei võimalus n-ö parketikõlbulikuks saada suureneks. Ta ütles, et teatud võbelust poliitmaastikul on tunda, kuid valitsused ei vahetu enne, kui eelmised on töövõimetud.

Isamaa ja Res Publica Liidu esimees Margus Tsahkna ütles, et valitsusel on tõesti teemasid, mis on erimeelsuste või maailmavaate erisuse tõttu pikalt seisnud.

"Nüüd peaks peaminister süvenema sellesse, et valitsus oleks vastutusvõimeline, need teemad laualt maha saama ja edasi liikuma. Erakonna esimehena ütlen selgelt, et see valitsus ei ole ennast ammendanud, me saame oma programmi ellu viia ja sellest ma ka lähtun," sõnas Tsahkna.

Michal: Reformierakond on üks meeskond

Majandusminister Kristen Michal, kellest on räägitud ka kui tulevasest Rõivase mantlipärijast, ütles, et kuulujutud on seotud Keskerakonna juhi vahetusega.

"Täna ma julgen küll öelda, et Reformierakond on üks meeskond ja kui kellelgi on eriarvamus, siis pigem see muudab meid tugevamaks, mitte nõrgemaks. Me ei ole erakonnas taotlenud seda, et kõik näeks täpselt ühtmoodi välja," lausus ta.

IRL ja sotsiaaldemokraadid loodavad, et presidendivalimiste kulgemises solvunud reformierakondlased ei hakka toimivat koalitsiooni lõhkuma. Samas liigitavad nad keskerakonna juhivahetuse, kui see juhtuma peaks, Eesti poliitikat muutvaks murranguliseks sündmuseks.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna eelmine esimees Sven Mikser juhtis neljapäeva hommikul sotsiaalmeedias tähelepanu Reformierakonna sisepingete kuhjumisele ning tõdes, et võimalikus Taavi Rõivase peaministri ja erakonna esimehe kohalt väljavahetamises oleks "oma poliitiline loogika".

"Keskerakonna eilse topeltpressikonverentsi kõige tähelepanuväärsem ütelus pärineb Jüri Rataselt, kes kinnitas, et mõjukas osa Reformierakonna juhtkonnast otsivat juba pikemat aega kontakti Keskerakonnaga, kompamaks ühise valitsuskoalitsiooni loomise võimalikkust. Ratase kandideerimisotsuse valguses jäi piisava tähelepanuta selle lause teine pool: ühisvalitsuse loomisest kõneldavat alles pärast seda, kui mõlemad osapooled on välja vahetanud oma senise liidri," kirjutas Mikser neljapäeva hommikul avaldatud postituses.

Mikser tõdes, et Ratase jutus jutus on loogikat, sest "praeguses dünaamilises sisepoliitilises olukorras ei taha keegi maha magada ühtegi potentsiaalselt avanevat võimalust". "Tavatu oleks aga see, kui kaks suurimat parlamendierakonda peaksid võimukonsultatsioone oma formaalsete esimeeste selja taga, võttes lähte-eelduseks seesmise võimuvahetuse. Ent seegi oleks ootamatu vaid esmapilgul."

Toimetaja: Priit Luts, Karin KoppelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.