Ossinovski valitsuse vahetusse ei usu, kuid tunnetab võbelust ({{commentsTotal}})

{{1476358083000 | amCalendar}}

SDE juht Jevgeni Ossinovski hinnangul võib Keskerakonna juhiks pürgiva Jüri Ratase kolmapäevast avaldust pidada märkimisväärseks, kuid usub siiski praeguse koalitsiooni püsimisse.

"Eks minagi panin tähele Jüri Ratase avaldust, kus ta ütles, et oluline osa Reformierakonnast otsib võimalusi Keskerakonnaga valitsust teha. Kindlasti on see märkimisväärne avaldus, ma küll ei oska seda kinnitada ega ümber lükata - mind sellistele koosolekutele ei kutsuta," kommenteeris Ossinovski "Aktuaalsele kaamerale".

Ta märkis, et presidendivalimiste kontekstis on ta tõesti märganud seda, et mitmes erakonnas on emotsionaalne foon muutunud, eriti neis erakondades, kus juba enne valimisi asetati oma kandidaadile mõtteliselt presidendi ametikett kaela.

"Seal on ka sellist solvumist tulemuse osas rohkem. Loodan, et ka Reformierakonna liikmed saavad sellest üle ja selle pärast kuidagi olemasolevat valitsust lõhkuma ei hakka. See oleks üsna väiklane," lausus sotside esimees. "Ma julgeks öelda, et viimasel ajal on meeleolud pärast presidendivalimisi pigem liikunud positiivses suunas."

Keskerakonna võimaliku juhivahetuse kohta ütles Ossinovski, et kahtlemata oleks see murranguline ja partei võimalus n-ö parketikõlbulikuks saada suureneks. Ta ütles, et teatud võbelust poliitmaastikul on tunda, kuid valitsused ei vahetu enne, kui eelmised on töövõimetud.

Isamaa ja Res Publica Liidu esimees Margus Tsahkna ütles, et valitsusel on tõesti teemasid, mis on erimeelsuste või maailmavaate erisuse tõttu pikalt seisnud.

"Nüüd peaks peaminister süvenema sellesse, et valitsus oleks vastutusvõimeline, need teemad laualt maha saama ja edasi liikuma. Erakonna esimehena ütlen selgelt, et see valitsus ei ole ennast ammendanud, me saame oma programmi ellu viia ja sellest ma ka lähtun," sõnas Tsahkna.

Michal: Reformierakond on üks meeskond

Majandusminister Kristen Michal, kellest on räägitud ka kui tulevasest Rõivase mantlipärijast, ütles, et kuulujutud on seotud Keskerakonna juhi vahetusega.

"Täna ma julgen küll öelda, et Reformierakond on üks meeskond ja kui kellelgi on eriarvamus, siis pigem see muudab meid tugevamaks, mitte nõrgemaks. Me ei ole erakonnas taotlenud seda, et kõik näeks täpselt ühtmoodi välja," lausus ta.

IRL ja sotsiaaldemokraadid loodavad, et presidendivalimiste kulgemises solvunud reformierakondlased ei hakka toimivat koalitsiooni lõhkuma. Samas liigitavad nad keskerakonna juhivahetuse, kui see juhtuma peaks, Eesti poliitikat muutvaks murranguliseks sündmuseks.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna eelmine esimees Sven Mikser juhtis neljapäeva hommikul sotsiaalmeedias tähelepanu Reformierakonna sisepingete kuhjumisele ning tõdes, et võimalikus Taavi Rõivase peaministri ja erakonna esimehe kohalt väljavahetamises oleks "oma poliitiline loogika".

"Keskerakonna eilse topeltpressikonverentsi kõige tähelepanuväärsem ütelus pärineb Jüri Rataselt, kes kinnitas, et mõjukas osa Reformierakonna juhtkonnast otsivat juba pikemat aega kontakti Keskerakonnaga, kompamaks ühise valitsuskoalitsiooni loomise võimalikkust. Ratase kandideerimisotsuse valguses jäi piisava tähelepanuta selle lause teine pool: ühisvalitsuse loomisest kõneldavat alles pärast seda, kui mõlemad osapooled on välja vahetanud oma senise liidri," kirjutas Mikser neljapäeva hommikul avaldatud postituses.

Mikser tõdes, et Ratase jutus jutus on loogikat, sest "praeguses dünaamilises sisepoliitilises olukorras ei taha keegi maha magada ühtegi potentsiaalselt avanevat võimalust". "Tavatu oleks aga see, kui kaks suurimat parlamendierakonda peaksid võimukonsultatsioone oma formaalsete esimeeste selja taga, võttes lähte-eelduseks seesmise võimuvahetuse. Ent seegi oleks ootamatu vaid esmapilgul."

Toimetaja: Priit Luts, Karin KoppelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics