Uudistepäev: nobelist Bob Dylan, kahjulik puulehtede koristamine ja võbelused koalitsioonis ({{commentsTotal}})

Uudistpäev 13. oktoobril. Autor: ERR

Sellised uudised kujundasid 13. oktoobrit.

Nobeli kirjanduspreemia võitis Bob Dylan

Akadeemia selgitas, et 75-aastane Dylan pälvis preemia uue poeetilise väljenduslaadi loomise eest Ameerika laulutraditsioonis.

Puulehtede äravedu on tarbetu ja lausa kahjulik 


Teadlaste arvates tuleks puulehed maha jätta või vajadusel kohapeal purustada, aga mitte ära vedada. Energiat, aega ja kütust kulutatakse lehtede kuhjamiseks, pakkimiseks ja äraveoks, kuigi samas saaks mitte midagi teha ning mittemidagitegemisega hoopis head teha.

Pisarais Johaug: ma pole süüdi, usaldasin sajaprotsendiliselt arsti

Norra suusatäht, olümpiavõitja ja seitsmekordne maailmameister Therese Johaug andis positiivse dopinguproovi. Johaugi dopinguproov näitas keelatud aine, anaboolse steroidi klostebooli tarvitamist. Norra Suusaliit selgitas pressiteates, et keelatud aine sisaldus kreemis nimega Trofodermin, mida Johaug kasutas septembri alguses Itaalias koondiselaagris viibides, et ravida päikesepõletust huulel.

Ossinovski valitsuse vahetusse ei usu, kuid tunnetab võbelust

SDE juht Jevgeni Ossinovski hinnangul võib Keskerakonna juhiks pürgiva Jüri Ratase kolmapäevast avaldust pidada märkimisväärseks, kuid usub siiski praeguse koalitsiooni püsimisse.

Toidutöösturid mõistavad EAS-i majandusesindaja Shanghaist tagasi kutsumise hukka

Eesti toidutööstuse suurtootjad mõistsid hukka otsuse kutsuda tagasi Eestisse EAS-i majandusesindaja Shanghais. Nende sõnul on tegemist majanduslikus mõttes prioriteetse piirkonna, kus kindlasti peaks Eesti esindaja kohal olema. "Lühiajalist mõju ei ole. Siiamaani ei ole piimatooteid sinna eksportinud. Aga tagurlik samm on ta igal juhul. Ekspordi osas oleme me kõik lapsekingades, me peame vaatama tulevikku. See ei ole mõistlik samm," kommenteeris Valio Eesti juhatuse esimees Maido Solovjov.

Gripihooaja algus: oktoober tõi üle 3000 haigestunu


Gripihooaaja alguseks loetakse oktoobrikuu algust. Seega läheb nüüd taas tõusuteele grippi haigestunute hulk. Gripihooaeg kestab järgmise aasta maikuuni. Eelmisel nädalal haigestus ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse 3151 inimest.  

EAS oma senist Hiina välisesindajat Pekingisse ei saada

Shanghaist oma välisesindaja tagasi kutsunud EAS plaanib saata uue nõuniku ka Pekingisse, ent selleks otsitakse sinna uus inimene - kuus aastat Shanghais tegutsenud Martinsonile seal ega ka EAS-i peamajas enam kohta ei leidu.

Ilm tuleb pilvine, aga kuiv

Homme tuleb pilves selgimistega sajuta ilm. Ennelõunal võib olla paiguti udu. Tuul on muutliku suunaga 1-7 m/s. Õhutemperatuur on 4..8°C.

Toimetaja: Marju HimmaKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.