Läti valitsus kiitis heaks 2017. aasta riigieelarve eelnõu ({{commentsTotal}})

Riia. Autor: TASS/Scanpix

Läti valitsus kiitis heaks järgmise aasta riigieelarve eelnõu, mille tuludeks on kavandatud 8,06 miljardit eurot, kuludeks 8,36 miljardit eurot ja puudujäägiks 1,1 protsenti sisemajanduse koguproduktist (SKP).

Selle aastaga võrreldes kasvavad tulud 664 miljonit ja kulud 681 miljonit eurot.

Tervishoiule lisatakse 64 miljonit eurot ja riigikaitsele 98 miljonit eurot. Kaitsekulude osakaal tõuseb 1,7 protsendini SKP-st.

Õpetajate palgareformile eraldatakse 47,2 miljonit eurot, pensionid ja sotsiaaltoetused suurenevad 197 miljoni euro võrra.

Miinimumpalk tõuseb 370 eurolt 380 eurole.

Läti majanduskasvuks on kavandatud 3,5 protsenti.

Eelarve-eelnõu saadetakse reedel parlamenti.

Allikas: BNSVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.