Loone: Toobal jättis mulle lahkudes ainult kausta nimega "Erakond" ({{commentsTotal}})

Keskerakonna endine peasekretär Priit Toobal lahkus ametist, ilma et oleks saanud midagi üle anda ja jättis endast maha ainult kausta nimega "Erakond", ütles Toobali järel kuni septembri lõpuni peasekretäriametit pidanud riigikogu liige Oudekki Loone.

"Sellest oli natuke kahju, et Toobal lahkus ilma selleta, et oleks üldse saanud mulle midagi üle anda," rääkis Loone saates "Kahekõne".

Tema sõnul jättis Toobal lahkudes talle arvutisse ainult kausta nimega "Erakond", milles oli suur hulk faile, kuidas erakond on valimisi teinud ja palju muud praktilist informatsiooni.

"Ja siis hakkasid mulle helistama inimesed, kas hakkasid ütlema, et mul oli Priiduga see või teine kokkulepe. Priit oli palunud, kuna tema lahkumine ei olnud sõbralik, et ta ei tahtnud kuu aega üldse kellegagi rääkida. Ma mõnes mõttes mõistan seda ja ma austasin seda, aga siis mul tuli kontrollida, kas inimesed mõtlesid välja, et oli Priiduga kokkulepe," meenutas ta. "Mõtlesin, et kui paberit ei ole, siis ei ole kokkulepet ka, te ju saate aru. Teisalt on mulle väga oluline, et erakond peaks oma lubadusi".

Küsimusele kuidas saab erakond nii toimida, et erakonna juht ei ole teadlik peasekretäri tehingutest, vastas Loone, et see on küsimus Priit Toobalile.

"Mina olin äärmiselt üllatunud alguses, kui härra Edgar Savisaar pöördus minu poole ja palus uurida, kas Toobal on väljastanud mingeid garantiikirju ja kui, siis kuidas need tagasi saaks. Siis ma alguses mõtlesin, et vabandust? Aga loomulikult ma hakkasin sellega tegelema ja selgus, et ta oli neid tõepoolest väljastanud," rääkis riigikogu liige.

Loone sõnul väitis Toobal ise, et kirjutas paberitele alla karmil valimiskampaania ajal, mil soovis hoida poliitikuid vabana murest kampaania rahastamise pärast, et nad saaksid kampaaniale keskenduda. Hiljem kavatsenud toonane peasekretär inimesi teavitada, kuid kohe pärast valimisi sattus Savisaar haiglasse.

"Muidugi sa ei briifi inimest, kes võitleb oma elu eest," põhjendas Loone Toobali tegusid.

Ise oli Loone sel ajal Keskerakonna lihtliige ja ta ütles enda sõnul ka peasekretäriks saades selgelt, et vastutab ainult nende asjade eest, mida ta ise teeb.

Augusti lõpus tuli avalikuks, et Toobal andis 2014. aastal Keskerakonna nimel Paavo Pettai firmale OÜ Midfield garantiikirja väärtusega 450 000 eurot. Hiljem teatas Loone, et garantiikirjad tühistatakse, sest need kahjustavad ulatuslikult erakonna huve. Kohus pani aga Keskerakonna Toompeal asuvale peakontorile hüpoteegi, tagamaks,et Keskerakond ei saaks end tühjaks kantida, enne kui jõustub OÜ Midfield esitatud nõude kohta tehtav kohtuotsus.

Toimetaja: Karin KoppelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.