Eesti osaleb reageerimisjõududes kuni 220 kaitseväelasega ({{commentsTotal}})

Autor: Ardi Hallismaa

Kaitseministeerium saatis kooskõlastusringile eelnõu, mille kohaselt osaleb Eesti tuleval aastal NATO reageerimisjõudude (NRF) koosseisus kuni 220 tegevväelasega.

Eelnõu seletuskirja kohaselt kavatseb Eesti tuleval aastal NRF-is osaleda jalaväekompanii ja selle toetusüksusega, erivägedega ning staabiohvitseridega ning staabi- ja toetuslaevaga ning miinitõrjelaevaga. Ka teenib tuleval aastal NATO miinitõrjegrupi ülema ametikohal Eesti mereväelane. Eelnõu kohaselt osaleb Eesti tuleval aastal alates 1. jaanuarist kuni 31. detsembrini regeerimisjõududes kokku kuni 220 kaitseväelasega.

Tänavu osaleb Eesti NRF-is jalaväekompanii ja selle toetusüksusega, miinitõrjelaeva, erivägede ning staabiohvitseridega.

Varem on Eesti reageerimisjõududes osalenud NATO alaliste mereväeüksuste koosseisus mereväe staabi- ja toetuslaeva ning miinitõrjelaevadega, demineerimis- ja sõjaväepolitseiüksuste, liikumise koordineerimise üksuse, staabiohvitseride ning koos teiste Balti riikidega NRF-14 koosseisu ühise jalaväepataljoniga.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNSFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.