Rail Balticu uus tasuvusanalüüs tõotab tulla varasemast optimistlikum ({{commentsTotal}})

Rail Balticu uus tasuvusanalüüs peaks valmima järgmise aasta aprillis ning eelmise, mitu aastat tagasi tehtud analüüsiga võrreldes on see pigem optimistlikum, kinnitas üks uue analüüsi autoritest Nauris Klava.

Rail Balticu tasuvus sõltub eeskätt kaubavedudest, reisijanumbrid on märksa väiksema kaaluga. Aprillis valmiva analüüsiga püütakse prognoosida, milline on olukord aastal 2025, kui Rail Baltic peaks valmima. Täpsemalt siis seda, kas kaubamahud on piisavad, et projekt oleks majanduslikult mõttekas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eelmine analüüs valmis juba 2008. aastal ning sellest ajast on loomulikult palju muutunud. Valmiva uuringu ühe autori, Ernst & Young Balti-üleste nõustamisteenuste juht Nauris Klava sõnul ei saa enne aprillikuud veel konkreetsetest numbritest rääkida, kuid samas kinnitas ta, et uus analüüs on eelmisest optimistlikum. Kaubakoguste kasv peaks tulema eeskätt Soomest.

"Hetkel oleme me seisus, kus saame öelda, et oleme optimistlikumad kui oli Aecom. Peamine põhjus on Soome. Lisaks sellele Balti riikides tarbitavad ja toodetavad kaubad. Loomulikult analüüsime me ka Venemaa mõju, kuid suhtume sellesse ettevaatlikult. Kui asjad muutuvad Venemaa suunal paremaks, siis paistab olukord veelgi positiivsem," sõnas Klava.

Rail Balticu ühisettevõtte juhi Baiba Rubesa sõnul ei tule täiendavad kaubamahud ainult Soomest, vaid ka Poolast.

"Ma olen kohtunud väga suurte Poola ettevõtetega, kes on samuti väga huvitatud selle raudteekoridori kasutamisest, et saata kaupu põhja poole. Suheldes ka teiste logistikaettevõtete ja ekspediitoritega, on näha, et huvi pakuvad mõlemad suunad," märkis ta.

Transiidikeskuse juht Erik Laidvee kinnitas, et huvi Rail Balticu suhtes on ettevõtetel olemas, kuid tasuvusaega tuleks mõõta aastakümnetes.

"Tegemist on väga suure ja kuluka projektiga ja selle tasuvusaeg saab olema väga pikk. Reeglina ongi infrastruktuuri tasuvusaeg väga pikk, aga siin me räägime ikkagi, ma julgen öelda, vähemalt kolmekümneaastasest tasuvusajast kui mitte rohkem," nentis Laidvee.

Toimetaja: Karin KoppelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema