Teadur: turiste Tai kuninga surm palju ei mõjuta ({{commentsTotal}})

Tallinna ülikooli Aasia uuringute vanemteadur Karin Dean ütles, et turiste Tai kuninga Bhumibol Adulyadej surm väga palju ei mõjuta ja Taisse tasub endiselt reisida.

Dean rääkis "Ringvaates", et keegi ei oska ette näha, mida kuninga surm Taile tähendab, sest sellist olukorda pole riigis varem olnud.

"See kuningas on olnud troonil 70 aastat. Inimesed ei teagi, mismoodi on olla Tais, kui kuningat, eriti kuningas Bhumiboli pole. Võib vaid ette kujutada, mis toimuma hakkab, milline olukord on," ütles ta.

Deani sõnul oli kuningas Bhumibol Tais väga armastatud. 

"Iga tai on üles kasvanud riigis, kus kuningat on esitatud kui rahva isa, alates lasteaiast peale. Loomulikult kuninga institutsioon on tegelenud oma maine kujundamisega, et see nii oleks - pildid on igal pool üleval, kultiveeritakse kuninga armastust ja kultust. Samas pole kuningas ise andnud põhjust kriitikaks. Ta on olnud valitseja, ta on olnud troonil, ta on üks rikkamaid valitsejaid, aga ta ei ole oma rikkust demonstreerinud, vaid kasutanud seda palju heategevuslikel eesmärkidel - tal on palju projekte, tal on fondid, kust inimesed saavad raha taotleda -, ta on näidanud ennast rahva hulgas viimased 50 aastat," selgitas Dean.

Tema sõnul ei saa ametlikult öelda, et Tai oleks demokraatlik, sest praegu on riigis võimul sõjaväeline valitsus. Kuningas on tavaliselt olnud sõjaväeliste riigipöörajate poolel, kuid see tuleneb Deani sõnul sellest, et Tais on sõjavägi ja kuninga institutsioon olnud alati liidus ja teineteise võimu toetanud.

Troonipärija, kroonprints Maha Vajiralongkorn ei ole Deani sõnul rahva hulgas väga populaarne. "Ta on olnud seotud ärimeestega ja Tai mõistes maffiaga, tal on elupõletaja maine, ta on elanud palju välismaal. Ka praegu elab ta Saksamaal," rääkis vanemteadur.

"Bhumiboli suhtes valitses Tais isikukultus, aga kui tema on läinud, siis järglane, kes pole rahva hulgas populaarne, ei suuda kindlasti saavutada sellist armastust rahva hulgas nagu tema isa," lisas ta.

Kuninga surma järel on kehtestatud riigis aastane leinaperiood ning kohvikute lahtiolekuaegu piiratakse, samuti õhutatakse pidama meelelahutusüritusi tagasihoidlikumalt. Deani hinnangul aga olukord turiste väga palju ei mõjuta ja Taisse tasub reisida.

"Kuurortides vaevalt midagi muutub. Võib-olla on vaiksem. Võib-olla ka valitsus ise mõtleb alles, kuidas seda aastat korraldada, mis toimub ja kui palju restorane, lõbustusasutusi piirata. Kindlasti on turism Tais väga suur sissetulekuallikas ja siin ei ole võimalik seda täielikult maha suruda," ütles Dean.

Toimetaja: Merili NaelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics