Riik suunab tänavu erakoolide tegevuskulude katteks veel 1,3 miljonit ({{commentsTotal}})

Tartu Erakooli digiinnovatsiooni klass.
Tartu Erakooli digiinnovatsiooni klass. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Riik plaanib erakoolide selle aasta tegevuskulude katteks haridus- ja teadusministeeriumile eelarves juba eraldatud 4,8 miljonile eurole lisada valitsuse reservist veel 1,3 miljonit eurot.

Ministeeriumil on nende kohustuste katmiseks eelarves ühekordseteks 4,8 miljonit eurot, millest on kahe esimese kvartaliga kasutatud 2,7 miljonit eurot. Tegelikest kuludest lähtudes on aga ühe kuu vajadus 528 000 eurot, nii et kuue kuu lisavajadus on 1,3 miljonit eurot, selgub valitsuse istungile esitatud rahandusministeeriumi eelnõust.

Erakoolide 2016. aasta tegevuskulude katmises osalemine toimub läbi kohalike omavalitsuste. Alates 2011. aastast seab erakooliseadus omavalitsustele kohustuse toetada erakoolide tegevus- ehk majanduskulusid.

Tallinna linn pöördus 2013. aasta 17. juunil selle kohustuse tõttu kohtusse. Riigikohus tuvastas 2014. aastal tehtud otsuses, et erakoolide rahastamine on riiklik ülesanne ning põhiseadusega on vastuolus selliste õigustloovate aktide andmata jätmine, mis sätestaksid kohaliku omavalitsuse üksustele erakooliseadusega pandud kohustuste rahastamise riigieelarvest.

Allikas: BNSKaablid.

Euroopa ja USA suurfirmad teatavad levivast lunavararünnakust

RIA andmetel pole rünnak Eestisse jõudnud

proovisproovis
Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics