Riik suunab tänavu erakoolide tegevuskulude katteks veel 1,3 miljonit ({{commentsTotal}})

Tartu Erakooli digiinnovatsiooni klass. Autor: Postimees/Scanpix

Riik plaanib erakoolide selle aasta tegevuskulude katteks haridus- ja teadusministeeriumile eelarves juba eraldatud 4,8 miljonile eurole lisada valitsuse reservist veel 1,3 miljonit eurot.

Ministeeriumil on nende kohustuste katmiseks eelarves ühekordseteks 4,8 miljonit eurot, millest on kahe esimese kvartaliga kasutatud 2,7 miljonit eurot. Tegelikest kuludest lähtudes on aga ühe kuu vajadus 528 000 eurot, nii et kuue kuu lisavajadus on 1,3 miljonit eurot, selgub valitsuse istungile esitatud rahandusministeeriumi eelnõust.

Erakoolide 2016. aasta tegevuskulude katmises osalemine toimub läbi kohalike omavalitsuste. Alates 2011. aastast seab erakooliseadus omavalitsustele kohustuse toetada erakoolide tegevus- ehk majanduskulusid.

Tallinna linn pöördus 2013. aasta 17. juunil selle kohustuse tõttu kohtusse. Riigikohus tuvastas 2014. aastal tehtud otsuses, et erakoolide rahastamine on riiklik ülesanne ning põhiseadusega on vastuolus selliste õigustloovate aktide andmata jätmine, mis sätestaksid kohaliku omavalitsuse üksustele erakooliseadusega pandud kohustuste rahastamise riigieelarvest.

Allikas: BNSVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.