Tais kestab ametlik leinaperiood aasta aega ({{commentsTotal}})

Tais on kuningas Bhumibol Adulyadej surma puhul suur lein. Öö otsa peeti spontaanseid mälestustalitusi, tänavad on tulvil oma kurbust väljendavaid inimesi.

Kuninga surnukeha viidi reedel Bangkokis asuvasse riigi kõige pühamasse budistlikusse templisse ehk Smaragd-Buda templisse, vahendasid ERR-i teleuudised ja BBC.

Ametlik leinaaeg kestab aasta.

Uueks kuningaks saab kroonprints Maha Vajiralongkorn, kuid ta on avaldanud soovi troonileasumisega viivitada ning saada ajapikendust oma isa leinamiseks.

64-aastane kroonprints on erinevalt oma isast rahva seas vähe tuntud ning ta ei oma võrreldavat populaarsust ja temas ei nähta riigi poliitiliste vastuolude lepitajat. Lisaks veedab ta palju aega välismaal, eriti Saksamaal.

Monarhiat kaitsevad Tais väga ranged seadused ning ka spekuleerimine trooni pärimise teemal on karistatav pika vanglakaristusega.

Lipud jäävad Tais poolde vardasse kuuks ajaks, sama aja jooksul soovitab valitsus tailastel hoiduda lõbusatest koosviibimistest ning riietuda musta.

Teadur: turiste Tai kuninga surm palju ei mõjuta

Tallinna ülikooli Aasia uuringute vanemteadur Karin Dean ütles neljapäeval saates "Ringvaade", et turiste kuninga surm väga palju ei mõjuta ja Taisse tasub endiselt reisida.

Dean nentis samas, et keegi ei oska ette näha, mida kuninga surm Taile tähendab, sest sellist olukorda pole riigis varem olnud.

"See kuningas on olnud troonil 70 aastat. Inimesed ei teagi, mismoodi on olla Tais, kui kuningat, eriti kuningas Bhumiboli pole. Võib vaid ette kujutada, mis toimuma hakkab, milline olukord on," ütles ta. 

 

Toimetaja: Laur ViirandFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.