Porošenko: Donbassis on hukkunud üle 2500 Ukraina sõduri ({{commentsTotal}})

Ukraina president Petro Porošenko.
Ukraina president Petro Porošenko. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Donbassi sõjalise operatsiooni algusest on lahingutegevuses hukkunud üle 2500 Ukraina sõjaväelase, ütles president Petro Porošenko reedel.

"Ukrainat Venemaa rünnaku eet kaitstes on hukkunud 2533 sõjaväelast," ütles ta reede hommikul Kiievi kesklinnas toimunud Ukraina kaitsja päeva üritusel.

Riigipea sõnul on sõjas käinud umbes 280 000 ukrainlast, kellest 266 000 on juba saanud lahinguosalise staatuse.

Porošenko märkis, et rohkem kui 10 000 ukraina sõjaväelast on saanud aumärke, sh 33 Ukraina kangelaseks.

Ukraina relvajõududesse on 2016. aastal tulnud üle 57 000 vabatahtliku, rindeväeosades sõdib aga umbes 10 000 naist. Rindel käinud ja koju naasnud ukrainlastest on loodud peaaegu 100 000 liikmega operatiivreserv.

"Ukraina jääb pikaks ajaks idast ohustatuks"

Porošenko leiab, et sõjaline oht idast jääb Ukraina jaoks püsima kauaks ja riigikaitseks tuleb eraldada vähemalt viis protsenti sisemajanduse kogutoodangust (SKP-st).

"Venemaa jätkuv agressioon ja sõjaline oht idast jäävad pikas perspektiivis püsima. Kui me tahame riigi ja rahvana püsima jääda, peame oma julgeoleku- ja sõjaplaneerimispoliitika otsustava mõjurina suunama julgeolekuks vähemalt viis protsenti SKP-st," ütles Porošenko Ivan Boguni nimelises sõjaväelütseumis reede hommikul Kiievis.

Tema sõnul on seda vaja teha, kui ränk see Ukraina majandusele ja eelarvele ka ei tunduks.

President märkis, et Ukraina tegutseb mõne teise riigi relvajõududega võrreldes piiratud raharessursside oludes.

Porošenko sõnutsi on 2017. aasta kaitseeelarve 64 miljardit grivnat, mida kasutatakse ülima tõhususega.

"Tuleval aastal kulub relvastuse ostmiseks ja remondiks 11 miljardit grivnat," märkis ta.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema