Porošenko: Donbassis on hukkunud üle 2500 Ukraina sõduri ({{commentsTotal}})

Ukraina president Petro Porošenko. Autor: Reuters/Scanpix

Donbassi sõjalise operatsiooni algusest on lahingutegevuses hukkunud üle 2500 Ukraina sõjaväelase, ütles president Petro Porošenko reedel.

"Ukrainat Venemaa rünnaku eet kaitstes on hukkunud 2533 sõjaväelast," ütles ta reede hommikul Kiievi kesklinnas toimunud Ukraina kaitsja päeva üritusel.

Riigipea sõnul on sõjas käinud umbes 280 000 ukrainlast, kellest 266 000 on juba saanud lahinguosalise staatuse.

Porošenko märkis, et rohkem kui 10 000 ukraina sõjaväelast on saanud aumärke, sh 33 Ukraina kangelaseks.

Ukraina relvajõududesse on 2016. aastal tulnud üle 57 000 vabatahtliku, rindeväeosades sõdib aga umbes 10 000 naist. Rindel käinud ja koju naasnud ukrainlastest on loodud peaaegu 100 000 liikmega operatiivreserv.

"Ukraina jääb pikaks ajaks idast ohustatuks"

Porošenko leiab, et sõjaline oht idast jääb Ukraina jaoks püsima kauaks ja riigikaitseks tuleb eraldada vähemalt viis protsenti sisemajanduse kogutoodangust (SKP-st).

"Venemaa jätkuv agressioon ja sõjaline oht idast jäävad pikas perspektiivis püsima. Kui me tahame riigi ja rahvana püsima jääda, peame oma julgeoleku- ja sõjaplaneerimispoliitika otsustava mõjurina suunama julgeolekuks vähemalt viis protsenti SKP-st," ütles Porošenko Ivan Boguni nimelises sõjaväelütseumis reede hommikul Kiievis.

Tema sõnul on seda vaja teha, kui ränk see Ukraina majandusele ja eelarvele ka ei tunduks.

President märkis, et Ukraina tegutseb mõne teise riigi relvajõududega võrreldes piiratud raharessursside oludes.

Porošenko sõnutsi on 2017. aasta kaitseeelarve 64 miljardit grivnat, mida kasutatakse ülima tõhususega.

"Tuleval aastal kulub relvastuse ostmiseks ja remondiks 11 miljardit grivnat," märkis ta.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.