Holsmer: mingit sõda Reformierakonnas pole ({{commentsTotal}})

Remo Holsmer
Remo Holsmer Autor/allikas: ERR/Martin Dremljuga
{{1476443458000 | amCalendar}}

Reformierakondlane Remo Holsmer leiab, et Siim Kallas pole senini defineerinud, mis muutust ta erakonnas ootab, kuid mingist leeride vahelisest sõjast olevat asi kaugel.

"Reformierakonnas kindlasti sõda käima ei ole. Võtame hästi rahulikult, kuigi arvan, et see tänane Siim Kallase avaldus võimaliku uue erakonna loomise kohta ei olnud ehk kõige parem avang asjade omavahel läbirääkimiseks," ütles Holmser ERR-ile.

Ta lisas, et küllap loevad Kalles intervjuud Äripäevale eriti halva tundega kõik need, kes hääletasid Kallase poolt presidendivalimistel.

"Fakt on, et Reformierakonna taha Siim Kallase presidendiks valimine ei jäänud. See, miks neid hääli teistest erakondadest juurde ei tulnud, ei saa tingida avaldusi, et nüüd oleks vaja uut erakonda luua. Ma usun, et siin on vaja rahulikult omavahel läbirääkida asjad ja sõjast on asi kaugel," märkis partei ladvikusse kuuluv Holmser.

Kallas märkis intervjuus Äripäevale, et tema jaoks on hetkel võtmekohaks see, kuidas Reformierakond edasi liigub ja kas tunnistatakse suuri lahkhelisid erakonna sees või mitte. Palju sõltub erakonna hoiakust, kui sammutakse edasi ühtse perena, justkui kahte vastasleeri poleks eksisteerinud, siis see pole Kallasele vastuvõetav.

Holmeri sõnul ei defineerinud Siim Kallas oma intervjuus, mis see muutus erakonnas olema peaks. Ta ütles, et parteis on presidendivalimiste protsessi ja kampaania kohta tehtud koosolekuid ja analüüse.

"Kui neid Siim Kallase hinnangul tuleks veel teha, siis selle vastu ei ole kellelgi kindlasti midagi," kinnitas Holsmer ja lisas, et enim häiris teda aga see, et Kallas kaalub rääkimise asemel uue erakonna loomist. "See kindlasti Reformierakonna ja Reformierakonnas olevate Siim Kallase toetajate jaoks väga hästi ei kõlanud."

Holsmer rõhutas, et tema hinnangul pole Reformierakonnas lõhet ning ka fraktsioon töötab ühtselt edasi.

Pentus-Rosimannus soovitab Kallasel pea püsti hoida

Reformierakonna juhatusse kuuluv riigikogu liige Keit Pentus-Rosimannus soovitab partei auesimehel Kallasel uuele parteile mõtlemise asemel panustada oma kogemuste ja ideedega Reformierakonna tugevdamisse.

Pentus-Rosimannus ütles Postimehele, et inimlikult on Kallase pettumine mõistetav, sest puudu jäi 30 toetajat ja võib tunduda, et seda oli väga vähe. Inimlikuks reaktsiooniks võiks tema sõnul liigitada ka Kallase soovi otsida ebaõnnestumise põhjust eelkõige teistes.

«Aga inimesena, kes hääletas nii riigikogu teises ja kolmandas kui ka valimiskogu teises voorus Siim Kallase poolt, oodanuksin Kallaselt toetuse eest erakonna suunal pigem tänusõnu,» ütles ta.

Pentus-Rosimannus lisas, et soovitaks hoida Kallasel pea püsti, sest tulemus oli väärikas, ning panustada oma kogemuste ja ideedega Reformierakonna tugevdamisse.

Toimetaja: Priit LutsViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema