Holsmer: mingit sõda Reformierakonnas pole ({{commentsTotal}})

Autor: ERR/Martin Dremljuga
{{1476443458000 | amCalendar}}

Reformierakondlane Remo Holsmer leiab, et Siim Kallas pole senini defineerinud, mis muutust ta erakonnas ootab, kuid mingist leeride vahelisest sõjast olevat asi kaugel.

"Reformierakonnas kindlasti sõda käima ei ole. Võtame hästi rahulikult, kuigi arvan, et see tänane Siim Kallase avaldus võimaliku uue erakonna loomise kohta ei olnud ehk kõige parem avang asjade omavahel läbirääkimiseks," ütles Holmser ERR-ile.

Ta lisas, et küllap loevad Kalles intervjuud Äripäevale eriti halva tundega kõik need, kes hääletasid Kallase poolt presidendivalimistel.

"Fakt on, et Reformierakonna taha Siim Kallase presidendiks valimine ei jäänud. See, miks neid hääli teistest erakondadest juurde ei tulnud, ei saa tingida avaldusi, et nüüd oleks vaja uut erakonda luua. Ma usun, et siin on vaja rahulikult omavahel läbirääkida asjad ja sõjast on asi kaugel," märkis partei ladvikusse kuuluv Holmser.

Kallas märkis intervjuus Äripäevale, et tema jaoks on hetkel võtmekohaks see, kuidas Reformierakond edasi liigub ja kas tunnistatakse suuri lahkhelisid erakonna sees või mitte. Palju sõltub erakonna hoiakust, kui sammutakse edasi ühtse perena, justkui kahte vastasleeri poleks eksisteerinud, siis see pole Kallasele vastuvõetav.

Holmeri sõnul ei defineerinud Siim Kallas oma intervjuus, mis see muutus erakonnas olema peaks. Ta ütles, et parteis on presidendivalimiste protsessi ja kampaania kohta tehtud koosolekuid ja analüüse.

"Kui neid Siim Kallase hinnangul tuleks veel teha, siis selle vastu ei ole kellelgi kindlasti midagi," kinnitas Holsmer ja lisas, et enim häiris teda aga see, et Kallas kaalub rääkimise asemel uue erakonna loomist. "See kindlasti Reformierakonna ja Reformierakonnas olevate Siim Kallase toetajate jaoks väga hästi ei kõlanud."

Holsmer rõhutas, et tema hinnangul pole Reformierakonnas lõhet ning ka fraktsioon töötab ühtselt edasi.

Pentus-Rosimannus soovitab Kallasel pea püsti hoida

Reformierakonna juhatusse kuuluv riigikogu liige Keit Pentus-Rosimannus soovitab partei auesimehel Kallasel uuele parteile mõtlemise asemel panustada oma kogemuste ja ideedega Reformierakonna tugevdamisse.

Pentus-Rosimannus ütles Postimehele, et inimlikult on Kallase pettumine mõistetav, sest puudu jäi 30 toetajat ja võib tunduda, et seda oli väga vähe. Inimlikuks reaktsiooniks võiks tema sõnul liigitada ka Kallase soovi otsida ebaõnnestumise põhjust eelkõige teistes.

«Aga inimesena, kes hääletas nii riigikogu teises ja kolmandas kui ka valimiskogu teises voorus Siim Kallase poolt, oodanuksin Kallaselt toetuse eest erakonna suunal pigem tänusõnu,» ütles ta.

Pentus-Rosimannus lisas, et soovitaks hoida Kallasel pea püsti, sest tulemus oli väärikas, ning panustada oma kogemuste ja ideedega Reformierakonna tugevdamisse.

Toimetaja: Priit LutsVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.