Laupäevast võib hakata naastrehve kasutama ({{commentsTotal}})

Autoralli rehvid Autor: @World

Ehkki ilmad pole veel talviseks läinud, võib alates 15. oktoobrist hakata kasutama naastrehve. Kohustuslikuks muutuvad talverehvid alates 1. detsembrist. Viimastel, soojematel talvedel on aga kasvanud lamellrehvide osakaal.

Maanteeameti tehnoosakonna juhataja Jürgo Vahtra sõnul eraldi korraldust rehvide vahetuseks keegi ei anna ja rehvide vahetamise otsuse teeb iga juht ise ilmastikuolude ja oma igapäevase teekonna põhjal.

„Rehvivahetuse täpne aeg sõltub eelkõige teeoludest ning sellest, kui palju ja millistel teedel sõidetakse. Siin ei ole ühest vastust ning maanteeamet täpset kuupäeva ette ei kirjuta,“ selgitas Vahtra.

1. detsembriks peavad aga kõigil autodel olema talverehvid all ehk et need juhid, kes aastaringselt lamellrehve ei kasuta, peavad oma suverehvid hiljemalt selleks ajaks naastrehvide vastu vahetama.

Talverehvide kasutamine on kohustuslik vähemalt 1. märtsini, kuid naastrehve võib kasutada vajadusel kuni 31. märtsini. Juhul, kui talvised teeolud püsivad kauem, võidakse lubatud kasutusaega pikendada erakooraliselt ka 30. aprillini.

Rehviliidu juhatuse liige Kaur Kuurme ütles ERR-ile, et umbes 65-70 protsendil autodest on talviti naastrehvid ning 30-35 protsendil lamellrehvid.

Palju kasutatakse just naastrehve, sõltub Kuurme sõnul palju talvede lumerohkusest. "Kui vahepeal oli kaks külma talve, siis tõusis märkimisväärselt naastrehvide kasutajate hulk, viimasel ajal aga suureneb jälle lamellrehvide kasutajate hulk, kuna talved on soojad," selgitas Kuurme.Fotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.