Šveits korraldab sanktsioonide all olevale Matvijenkole uhke vastuvõtu ({{commentsTotal}})

Venemaa föderatsiooninõukogu esinaine Valentina Matvijenko.
Venemaa föderatsiooninõukogu esinaine Valentina Matvijenko. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Järgmisel nädalal on Šveitsis visiidil Venemaa föderatsiooninõukogu esinaine Valentina Matvijenko, kes teeb seda hoolimata sellest, et tema suhtes on Euroopa Liit kehtestanud Ukraina konflikti asjus sanktsioonid ja sissesõidukeelu Schengeni tsooni. Seega läks Matvijenko visiidi jaoks vaja eriluba, mille nimel nägid vaeva nii Venemaa kui ka Šveitsi võimud.

Tegemist on esimese niivõrd kõrge Venemaa esindaja visiidiga Šveitsi viimase paari aasta jooksul. 19.-20. oktoobrini kestva visiidi käigus kohtub Matvijenko nii oma kolleegi, Šveitsi ülemkoja spiikri Raphaël Comte'i kui ka Šveitsi välisministri Didier Burkhalteriga. Lisaks ametlikele kohtumistele korraldatakse Matvijenkole ringreis ka Comte'i kodukantonis Neuchâtelis, kirjutas ajaleht Tages-Anzeiger.

Šveits pole Euroopa Liidu poolt Venemaa suhtes kehtestatud sanktsioonidega liitunud, kuid on astunud samme, et sanktsioonide nimekirja kantud Vene kodanikud ei saaks kasutada Šveitsi sanktsioonidest kõrvale põiklemiseks. Samuti kehtivad Šveitsile ka Schengeni ala reeglid ning seega läks Matvijenko jaoks vaja eriluba, mida antakse riiklikke huve puudutavatel asjaoludel.

Šveitsi-Ukraina Ühendus kritiseeris Matvijenkole erakorralise viisa andmist. "Samal ajal, kui Putini sõda tapab Ukrainas tuhandeid inimesi, rullib Šveits sellele Putini lähikonda kuuluvale Vene sõjardile lahti punase vaiba," nenditi ühenduse avalduses.

Ülemkoja spiiker Comte aga lükkas kriitika tagasi ja väitis, et Šveitsi neutraalsuse põhimõtteks olevatki kõikide riikidega suhelda ning seeläbi saada võimalus rääkida ka küsimustes, mille puhul üksmeelel ei olda.

Šveitsi meedia hinnangul on aga otsuse taga soov siluda majandussuhteid Venemaaga. Sammu taga olevat nii paremliberaalne erakond FDP, kuhu kuuluvad nii Comte kui ka Burkhalter, kui ka kristlikud demokraadid, kelle liige, endine senati spiiker Filippo Lombardi oli Matvijenko ametlikuks küllakutsujaks.

Toimetaja: Laur ViirandLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema