Sibul: Ilves kas maksku toetus tagasi või hakaku turismitalu pidama ({{commentsTotal}})

President Toomas Hendrik Ilves abikaasaga Ärma talus Poola presidendiperet võõrustamas. Autor: Elmo Riig
{{1476448579000 | amCalendar}}

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) riigikogu fraktsiooni esimees Priit Sibul on president Toomas Hendrik Ilvese Ärma talu toetuse küsimuses ühene: president kas maksku toetusraha täielikult tagasi või hakaku äriplaani täitma, sest pretsedendi loomine on ohtlik. Ka Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE), mille presidendikandidaat Toomas Hendrik Ilves oli, riigikogu fraktsiooni esimees Andres Anvelt möönab, et Ärma juhtumi tõttu jääb kogu Ilvese presidendiajast halb maik.

Priit Sibul ei mõista, miks on vaja Ärma talu küsimuses tekitada erandit.

"Minu meelest on siin tegemist äärmiselt kahetsusväärse juhtumiga - ma ei mäleta, et kunagi oleks olnud sellist toetust, mis võimaldaks presidentidel maju ehitada. Tegemist on toetuse väärkasutusega, miks ei nõuta siin raha tagasi nagu teistel puhkudel?" küsib Sibul.

"Erandite tegemine ei lähe kokku ka sellega, mida president kõik see kümme aastat rääkis, et kõiki tuleb kohelda võrdväärselt."

Sibul näeb lahendusena kahte võimalust. "Mõistlik oleks see toetus tagasi maksta või mõelda, mismoodi panna seda hoonet täitma seda eesmärki, milleks toetus saadi, muid võimalusi pole. Kui viimast ei saa või ei taha, siis tuleb teha esimest."

Sibula arvates paneb erandi tegemine ka EAS-i edaspidi keerulisse olukorda, sest neilt hakatakse ka edaspidi erandeid eeldama ning nende jaoks läheb oma otsuste põhjendamine järjest keerulisemaks.

Anvelt: Ärma lugu jätab pitseri kogu ametiajale

Toomas Hendrik Ilves sai presidendiks Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) ridadest, kuid nüüd SDE ridades tema käitumist Ärma talu toetuse küsimuses ei mõisteta.

"Selline arusaamatuse jälg on ka minul hinges. Kogu see lugu kokku eriti heas valguses meie endise presidendi tegevust ei näita. Ma saan aru, et seal taga on ka sassis peresuhted, mis muutsid nende plaane, aga eks ta jätab natuke sellise maigu... Kurb on see, et president läheb erru ja esimene asi, mis sellega kaasneb, on mitte väga eetiliselt korraldatud talu asjaajamine. See kõigi nende heade asjade kõrval, mis Ilves Eesti riigi heaks on teinud, eriti head mälestust ei jäta," tõdes SDE riigikogu fraktsiooni esimees Andres Anvelt oma kommentaaris ERR-ile.

Tema oleks oodanud president Ilveselt asjaolude ilmnemisel kõige selgitamist.

"Praegu teised ja kolmandad isikud pakuvad tõde ja selgitusi, seni tema enda käest pole kuulnud neid selgitusi. Sellest asjast tuleks ise ja selgelt rääkida, näidates sellega lugupidamist Eesti riigi ja inimeste suhtes. Praegusel juhul paljud istuvad oma künka otsas ja avaldavad oma emotsiooni, mis ei ole ilmselt kellelgi väga meeldiv, aga kui inimene, keda kritiseeritakse, ise midagi ei selgita, siis jääb see asi kuhjuma," ütles Anvelt.

Anvelt möönis, et Ärma talus võõrustati tõepoolest ka väliskülalisi, kuid sellest üksi ei piisa. Üksnes kümne protsendi tagasimaksmist peab ta väga ebaõiglaseks.Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.