Sibul: Ilves kas maksku toetus tagasi või hakaku turismitalu pidama ({{commentsTotal}})

President Toomas Hendrik Ilves abikaasaga Ärma talus Poola presidendiperet võõrustamas.
President Toomas Hendrik Ilves abikaasaga Ärma talus Poola presidendiperet võõrustamas. Autor/allikas: Elmo Riig
{{1476448579000 | amCalendar}}

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) riigikogu fraktsiooni esimees Priit Sibul on president Toomas Hendrik Ilvese Ärma talu toetuse küsimuses ühene: president kas maksku toetusraha täielikult tagasi või hakaku äriplaani täitma, sest pretsedendi loomine on ohtlik. Ka Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE), mille presidendikandidaat Toomas Hendrik Ilves oli, riigikogu fraktsiooni esimees Andres Anvelt möönab, et Ärma juhtumi tõttu jääb kogu Ilvese presidendiajast halb maik.

Priit Sibul ei mõista, miks on vaja Ärma talu küsimuses tekitada erandit.

"Minu meelest on siin tegemist äärmiselt kahetsusväärse juhtumiga - ma ei mäleta, et kunagi oleks olnud sellist toetust, mis võimaldaks presidentidel maju ehitada. Tegemist on toetuse väärkasutusega, miks ei nõuta siin raha tagasi nagu teistel puhkudel?" küsib Sibul.

"Erandite tegemine ei lähe kokku ka sellega, mida president kõik see kümme aastat rääkis, et kõiki tuleb kohelda võrdväärselt."

Sibul näeb lahendusena kahte võimalust. "Mõistlik oleks see toetus tagasi maksta või mõelda, mismoodi panna seda hoonet täitma seda eesmärki, milleks toetus saadi, muid võimalusi pole. Kui viimast ei saa või ei taha, siis tuleb teha esimest."

Sibula arvates paneb erandi tegemine ka EAS-i edaspidi keerulisse olukorda, sest neilt hakatakse ka edaspidi erandeid eeldama ning nende jaoks läheb oma otsuste põhjendamine järjest keerulisemaks.

Anvelt: Ärma lugu jätab pitseri kogu ametiajale

Toomas Hendrik Ilves sai presidendiks Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) ridadest, kuid nüüd SDE ridades tema käitumist Ärma talu toetuse küsimuses ei mõisteta.

"Selline arusaamatuse jälg on ka minul hinges. Kogu see lugu kokku eriti heas valguses meie endise presidendi tegevust ei näita. Ma saan aru, et seal taga on ka sassis peresuhted, mis muutsid nende plaane, aga eks ta jätab natuke sellise maigu... Kurb on see, et president läheb erru ja esimene asi, mis sellega kaasneb, on mitte väga eetiliselt korraldatud talu asjaajamine. See kõigi nende heade asjade kõrval, mis Ilves Eesti riigi heaks on teinud, eriti head mälestust ei jäta," tõdes SDE riigikogu fraktsiooni esimees Andres Anvelt oma kommentaaris ERR-ile.

Tema oleks oodanud president Ilveselt asjaolude ilmnemisel kõige selgitamist.

"Praegu teised ja kolmandad isikud pakuvad tõde ja selgitusi, seni tema enda käest pole kuulnud neid selgitusi. Sellest asjast tuleks ise ja selgelt rääkida, näidates sellega lugupidamist Eesti riigi ja inimeste suhtes. Praegusel juhul paljud istuvad oma künka otsas ja avaldavad oma emotsiooni, mis ei ole ilmselt kellelgi väga meeldiv, aga kui inimene, keda kritiseeritakse, ise midagi ei selgita, siis jääb see asi kuhjuma," ütles Anvelt.

Anvelt möönis, et Ärma talus võõrustati tõepoolest ka väliskülalisi, kuid sellest üksi ei piisa. Üksnes kümne protsendi tagasimaksmist peab ta väga ebaõiglaseks.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema