Nigeeria presidendiproua ähvardas oma abikaasa toetuseta jätta ({{commentsTotal}})

Nigeeria presidendi abikaasa Aisha Buhari.
Nigeeria presidendi abikaasa Aisha Buhari. Autor/allikas: statehouse.gov.ng

Nigeeria presidendi Muhammadu Buhari abikaasa ütles BBC kohalikule toimetusele antud intervjuus, et ta ei pruugi oma meest järgmiste presidendivalimiste ajal toetada, kui viimane oma valitsuskabinetis muudatusi ei tee.

Aisha Buhari rõhutas usutluses, et president ei tunne suuremat osa inimesi, keda ta on kõrgetele ametikohtadele määranud, vahendas BBC.

"Ja mina ei tunne neid ka, kuigi olen olnud tema abikaasa juba 27 aastat," lisas presidendiproua ning andis mõista, et valitsuse on kaaperdanud "kitsas seltskond isikuid".

Samas tunnistas 45-aastane Aisha Buhari, et ta ei tea, kas tema 73-aastane abikaasa üldse kavatseb 2019. aastal toimuvatel valimistel teiseks ametiajaks kandideerida.

"Ta pole mulle seda veel öelnud, kuid ma olen tema abikaasana otsustanud, et kui need asjad jätkuvad samal viisil 2019. aastani, siis ei lähe ma enam kampaaniat tegema ja paluma, et naised mu mehe poolt hääletaksid. Ma ei teeks seda enam kunagi," selgitas Aisha Buhari, kelle vanaisa oli omal ajal Nigeeria esimene kaitseminister.

Presidendiproua niivõrd avalik kriitika oma abikaasa aadressil mõjub paljudele nigeerlastele kindlasti šokeerivalt, kuid samas näitab see ka seda, kuivõrd ulatuslikuks on kujunenud rahulolematus senise valitsemisega.

Buhari valiti eelmisel aastal presidendiks eelkõige seetõttu, et ta lubas välja juurida avalikus sektoris levinud korruptsiooni ja onupojapoliitika.

Samas on Nigeeria majandust tabanud tõsised tagasilöögid, sest nafta hind on langenud ning naftamüük moodustab valitsuse tuludest umbes 70 protsenti. Augustis tuli valitsusel tunnistada, et riigis on majanduslangus esimest korda viimase 10 aasta jooksul.

Toimetaja: Laur ViirandJuncker ja TuskJuncker ja Tusk
Eestisse saabuvad Juncker ja Tusk

Neljapäeval saabuvad Eestisse kahepäevasele visiidile Euroopa Komisjoni 28 liiget eesotsas Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga ning samuti Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk.

Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics