Nigeeria presidendiproua ähvardas oma abikaasa toetuseta jätta ({{commentsTotal}})

Nigeeria presidendi abikaasa Aisha Buhari. Autor: statehouse.gov.ng

Nigeeria presidendi Muhammadu Buhari abikaasa ütles BBC kohalikule toimetusele antud intervjuus, et ta ei pruugi oma meest järgmiste presidendivalimiste ajal toetada, kui viimane oma valitsuskabinetis muudatusi ei tee.

Aisha Buhari rõhutas usutluses, et president ei tunne suuremat osa inimesi, keda ta on kõrgetele ametikohtadele määranud, vahendas BBC.

"Ja mina ei tunne neid ka, kuigi olen olnud tema abikaasa juba 27 aastat," lisas presidendiproua ning andis mõista, et valitsuse on kaaperdanud "kitsas seltskond isikuid".

Samas tunnistas 45-aastane Aisha Buhari, et ta ei tea, kas tema 73-aastane abikaasa üldse kavatseb 2019. aastal toimuvatel valimistel teiseks ametiajaks kandideerida.

"Ta pole mulle seda veel öelnud, kuid ma olen tema abikaasana otsustanud, et kui need asjad jätkuvad samal viisil 2019. aastani, siis ei lähe ma enam kampaaniat tegema ja paluma, et naised mu mehe poolt hääletaksid. Ma ei teeks seda enam kunagi," selgitas Aisha Buhari, kelle vanaisa oli omal ajal Nigeeria esimene kaitseminister.

Presidendiproua niivõrd avalik kriitika oma abikaasa aadressil mõjub paljudele nigeerlastele kindlasti šokeerivalt, kuid samas näitab see ka seda, kuivõrd ulatuslikuks on kujunenud rahulolematus senise valitsemisega.

Buhari valiti eelmisel aastal presidendiks eelkõige seetõttu, et ta lubas välja juurida avalikus sektoris levinud korruptsiooni ja onupojapoliitika.

Samas on Nigeeria majandust tabanud tõsised tagasilöögid, sest nafta hind on langenud ning naftamüük moodustab valitsuse tuludest umbes 70 protsenti. Augustis tuli valitsusel tunnistada, et riigis on majanduslangus esimest korda viimase 10 aasta jooksul.

Toimetaja: Laur Viirand{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Merejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised