Ilves: mul puuduvad oskused turismiga tegelemiseks ({{commentsTotal}})

Toomas Hendrik Ilves koos abikaasaga. Autor: Siim Lõvi /ERR

President Toomas Hendrik Ilves vastas avalikkuse survel viimaks Ärma talu toetuse asjus oma Facebooki lehel.

ERR-i uudisteportaal saatis president Toomas Hendrik Ilvesele küsimused, mis puudutavad Ärma talu toetuse osalist tagasimakset. Ilves nendele küsimustele ei vastanud, kuid postitas oma Facebooki lehele üldise kommentaari.

Ilvese kommentaar täismahus:

"Puhkusel olles on minuni jõudnud küsimused, millele nüüd korraga vastan.

Aastal 2005 taotles Ermamaa OÜ EASilt toetust, et teha Ärma tallu külalistemaja. Siis olin mina Euroopa Parlamendi saadik, Ermamaa OÜ oli minu tollase abikaasa oma.

Aastal 2006 sai külalistemaja valmis, vahetult enne seda, kui mind vastu üldisi ootusi presidendiks valiti. Julgestuspolitsei hindas olukorda ja otsustas, et ametiajal ei saa Ärma talu külalistemajana toimida.

Toonane EASi nõue oli, et äriühing toimiks edasi ja nõnda jõudsime lahenduseni, et mina maksan Ermamaale üüri Ärma kasutamise eest. Kogu minu ametiaja jooksul aset leidnud rohkearvuliste välis- ja sisekülastuste eest ei võtnud Ermamaa OÜ sentigi. EAS otsustas, et kui ametiaeg on läbi, siis tullakse küsimuse juurde tagasi.

Nagu ma alles sel nädalal teada sain, otsustas EAS juba 2012. aastal, et kui Ärma külalistemajana tegutsemist ei jätka, siis tuleb Ermamaal tagasi maksta summa, mis nüüd teada. Aastal 2015, pärast lahutust sain mina Ermamaa omanikuks.

Minul puuduvad oskused ja kogemused turismiettevõtlusega tegelemiseks. Seda ütlesin ka EASile, mispeale esitati mulle tagasimaksenõue, mille ma tasusin.

EASi tollased ja praegused juhid on olukorda väga täpselt ja ammendavalt selgitanud. Minule on nende öeldust kõige olulisem, et otsust tehes tegutseti korra järgi, mis ei olnud mõeldud üksikjuhtumi lahendamiseks, vaid mis kehtis kõigi jaoks."

Seega väidab Ilves, et tema polnud teadlik 2012. aastal tehtud EAS-i juhatuse otsusest nõuda välja kümme protsenti toetust juhul, kui ta alates 1. jaanuarist 2017 sellele järgneva 3,5 aasta jooksul Ärma talus turismitalu ei pea. Vastusest ei selgu, et ta kavatseks toetuse täies mahus tagasi maksta.

Samuti ei kaalu ta vajaliku oskusteabega inimeste palkamist, et Ärmal turismitalu pidama hakata.

EAS nõudis Ilveselt tagasi kümme protsenti ehk 19 000 eurot kogu 190 000-eurosest toetusest, mille OÜ Ermamaa küsis 2006. aastal Ärma talu turismitaluks tegemiseks.

 

Toimetaja: Merilin PärliTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.