NATO juht toetab Euroopa jõulisemat kaitsepoliitikat ({{commentsTotal}})

NATO peasekretär Jens Stoltenberg. Autor: Francois Lenoir/Reuters/Scanpix

NATO peasekretär Jens Stoltenberg tervitas reedel Euroopa pingutusi tihedamalt integreeritud kaitsepoliitika suunas, mis on hoogustunud pärast Suurbritannia otsust Euroopa Liidust lahkuda, kuid hoiatas katsete eest luua alternatiiv NATO-le.

"Tugevam Euroopa kaitse oleks Euroopa Liidule hea, see oleks hea Euroopale ja ka NATO-le," ütles Stoltenberg Roomas pressikonverentsil.

Euroopa riikide tihedam koostöö saab olla üksnes positiivne, ütles Stoltenberg ja kannustas riike kaitsekulutusi suurendama, sest "me elame ohtlikumas maailmas, kus on uued väljakutsed ja uued ohud, millele tuleb reageerida ja millega kohaneda".

Aga "me peame olema kindlad, et väldime dubleerimist NATO struktuuridega ja et see, mida Euroopa teeb, täiendaks NATO-t", rõhutas ta.

Roomas Itaalia välisministri Paolo Gentiloniga kohtunud Stoltenberg ütles, et tema ja teiste Euroopa liidrite kinnitused on teda veennud, et EL-il ei ole kavas luua NATO-le alternatiivi.

EL-i kaitseministrid on arutanud viimastel kuudel võimalusi süvendada kaitsekoostööd, see on aga ärritanud Suurbritanniat, kes on tõotanud vastustada iga katset luua "EL-i armee".

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: AFP-BNS



Vikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.