NATO juht toetab Euroopa jõulisemat kaitsepoliitikat ({{commentsTotal}})

NATO peasekretär Jens Stoltenberg.
NATO peasekretär Jens Stoltenberg. Autor/allikas: Francois Lenoir/Reuters/Scanpix

NATO peasekretär Jens Stoltenberg tervitas reedel Euroopa pingutusi tihedamalt integreeritud kaitsepoliitika suunas, mis on hoogustunud pärast Suurbritannia otsust Euroopa Liidust lahkuda, kuid hoiatas katsete eest luua alternatiiv NATO-le.

"Tugevam Euroopa kaitse oleks Euroopa Liidule hea, see oleks hea Euroopale ja ka NATO-le," ütles Stoltenberg Roomas pressikonverentsil.

Euroopa riikide tihedam koostöö saab olla üksnes positiivne, ütles Stoltenberg ja kannustas riike kaitsekulutusi suurendama, sest "me elame ohtlikumas maailmas, kus on uued väljakutsed ja uued ohud, millele tuleb reageerida ja millega kohaneda".

Aga "me peame olema kindlad, et väldime dubleerimist NATO struktuuridega ja et see, mida Euroopa teeb, täiendaks NATO-t", rõhutas ta.

Roomas Itaalia välisministri Paolo Gentiloniga kohtunud Stoltenberg ütles, et tema ja teiste Euroopa liidrite kinnitused on teda veennud, et EL-il ei ole kavas luua NATO-le alternatiivi.

EL-i kaitseministrid on arutanud viimastel kuudel võimalusi süvendada kaitsekoostööd, see on aga ärritanud Suurbritanniat, kes on tõotanud vastustada iga katset luua "EL-i armee".

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: AFP-BNSViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema