Rõivas: Reformierakond loobus Kallase heaks populaarseima kandidaadi toetamisest ({{commentsTotal}})

Peaminister Taavi Rõivas.
Peaminister Taavi Rõivas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Reformierakonna esimees, peaminister Taavi Rõivas ütles, et ei nõustu Siim Kallase väitega, nagu oleks viimasele presidendivalimistel nuga selga löödud.

"Reformierakond otsustas hoolimata erinevatest arvamustest toetada presidendikandidaadina ju just teda. Andsime endale aru, et see ei ole lihtne otsus ja suure tõenäosusega mõjus see ka erakonna reitingule halvasti. Loobusime toetamast Marina Kaljuranda, kes oli selgelt kõige populaarsem kandidaat. Samuti jäime ilma tugevast välisministrist," rääkis Rõivas Delfile ja Eesti Päevalehele antud intervjuus.

"Seda kummastavam oli täna lugeda, et tema valimistulemuses on süüdi Reformierakond. /.../ Me tegime kõik, et Siim saaks presidendiks ja suutsime ta aidata väga lähedale," lisas Rõivas.

Rõivase sõnul leppis erakond hommikul kokku, et kommentaari Kallase kriitikale esitab peasekretär Reimo Nebokat.

"Kogu teksti ma enne ei näinud ega muidugi ka ei kooskõlastanud. Lugesin hiljem tema kommentaari mitu korda sõna-sõnalt ja ma ei näe, et kuskil oleks Kallast nimetanud Kremli-meelseks. Nebokat viitas seda sõna kasutades otseselt Edgar Savisaarele ning pole kahtlust, et Savisaar seda ka on," rääkis Rõivas.

Toimetaja: Merili NaelMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema