Rõivas: Reformierakond loobus Kallase heaks populaarseima kandidaadi toetamisest ({{commentsTotal}})

Peaminister Taavi Rõivas. Autor: Siim Lõvi /ERR

Reformierakonna esimees, peaminister Taavi Rõivas ütles, et ei nõustu Siim Kallase väitega, nagu oleks viimasele presidendivalimistel nuga selga löödud.

"Reformierakond otsustas hoolimata erinevatest arvamustest toetada presidendikandidaadina ju just teda. Andsime endale aru, et see ei ole lihtne otsus ja suure tõenäosusega mõjus see ka erakonna reitingule halvasti. Loobusime toetamast Marina Kaljuranda, kes oli selgelt kõige populaarsem kandidaat. Samuti jäime ilma tugevast välisministrist," rääkis Rõivas Delfile ja Eesti Päevalehele antud intervjuus.

"Seda kummastavam oli täna lugeda, et tema valimistulemuses on süüdi Reformierakond. /.../ Me tegime kõik, et Siim saaks presidendiks ja suutsime ta aidata väga lähedale," lisas Rõivas.

Rõivase sõnul leppis erakond hommikul kokku, et kommentaari Kallase kriitikale esitab peasekretär Reimo Nebokat.

"Kogu teksti ma enne ei näinud ega muidugi ka ei kooskõlastanud. Lugesin hiljem tema kommentaari mitu korda sõna-sõnalt ja ma ei näe, et kuskil oleks Kallast nimetanud Kremli-meelseks. Nebokat viitas seda sõna kasutades otseselt Edgar Savisaarele ning pole kahtlust, et Savisaar seda ka on," rääkis Rõivas.

Toimetaja: Merili NaelLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.