Enefit Solutionsil on valmimas Soome biomassitehasele tooraine etteandesüsteem ({{commentsTotal}})

Jõhvis tegutseval Eesti Energia kontserni kuuluval Enefit Solutions'il on lõpetamisel kaheaastane Soome projekt, mille eesmärk oli valmistada Euroopa esimesele uue põlvkonna biomassitehasele tooraine etteandesüsteem. Solutions'i turueelis on see, et suudetakse pakkuda nn võtmed kätte projekte.

Äänekoskis asuvale biomassitehasele puiduhakke ja puukoore konveierite ja koorelao rajamise projekti võitmisel kandis ettevõte veel Eesti Energia Tehnoloogiatööstuse nime, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ettevõte on tööstusseadmeid tootnud enam kui 50 riigi klientidele Euroopas, Aasias, Ameerikas ja Aafrikas. Muu hulgas on valmistatud teraskonstruktsioone veealustele nafta- ja gaasitööstuse puurimisseadmetele.

Käimasolev veebruarikuus lõppev projekt on ettevõtte jaoks keeruline, kuid sellest saadav kogemus võimaldab lähema kuu jooksul alustada teist analoogset tööd.

"See on keeruline juba üksnes seetõttu, et see on klassikaliselt "võtmed kätte" projekt, kus me ise projekteerime ja paigaldame. Selles mõttes on see ainulaadne ja valmib tehases nii-öelda rätsepatööna, just see, et me pakume insenertehnilist lahendust koos tehase tootmisega. See oli meie konkurentsieelis antud projektis," selgitas Eesti Energia juhatuse liige Andres Vainola.

Reedel saabus Paldiskisse kaks ööpäeva teel olnud projekti suurim, 38-meetrine saadetis. Algselt pidi see startima nädal tagasi, kuid tekkis tõrge, sest tol korral Jõhvisse saabunud treiler ei sobinud. Tekkis oht, et konstruktsioon võib hakata painduma.

"Igasse projekti me hindame sellised riskid sisse, aga me kasutame selleks hästi professionaalseid partnereid. See probleem lahenes kiiresti, meil sisulisi seisakuid sellega ei kaasnenud," ütles Vainola.

Enefit Solutions tegutseb Jõhvis 27 000 ruutmeetril. Ettevõttel, kus töötab ligi 800 inimest, on tootmisvõimsus 12 000 tonni aastas. Tööstusettevõtte eelmise aasta käive oli 6 miljonit eurot.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil.Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil.
Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema