Enefit Solutionsil on valmimas Soome biomassitehasele tooraine etteandesüsteem ({{commentsTotal}})

Jõhvis tegutseval Eesti Energia kontserni kuuluval Enefit Solutions'il on lõpetamisel kaheaastane Soome projekt, mille eesmärk oli valmistada Euroopa esimesele uue põlvkonna biomassitehasele tooraine etteandesüsteem. Solutions'i turueelis on see, et suudetakse pakkuda nn võtmed kätte projekte.

Äänekoskis asuvale biomassitehasele puiduhakke ja puukoore konveierite ja koorelao rajamise projekti võitmisel kandis ettevõte veel Eesti Energia Tehnoloogiatööstuse nime, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ettevõte on tööstusseadmeid tootnud enam kui 50 riigi klientidele Euroopas, Aasias, Ameerikas ja Aafrikas. Muu hulgas on valmistatud teraskonstruktsioone veealustele nafta- ja gaasitööstuse puurimisseadmetele.

Käimasolev veebruarikuus lõppev projekt on ettevõtte jaoks keeruline, kuid sellest saadav kogemus võimaldab lähema kuu jooksul alustada teist analoogset tööd.

"See on keeruline juba üksnes seetõttu, et see on klassikaliselt "võtmed kätte" projekt, kus me ise projekteerime ja paigaldame. Selles mõttes on see ainulaadne ja valmib tehases nii-öelda rätsepatööna, just see, et me pakume insenertehnilist lahendust koos tehase tootmisega. See oli meie konkurentsieelis antud projektis," selgitas Eesti Energia juhatuse liige Andres Vainola.

Reedel saabus Paldiskisse kaks ööpäeva teel olnud projekti suurim, 38-meetrine saadetis. Algselt pidi see startima nädal tagasi, kuid tekkis tõrge, sest tol korral Jõhvisse saabunud treiler ei sobinud. Tekkis oht, et konstruktsioon võib hakata painduma.

"Igasse projekti me hindame sellised riskid sisse, aga me kasutame selleks hästi professionaalseid partnereid. See probleem lahenes kiiresti, meil sisulisi seisakuid sellega ei kaasnenud," ütles Vainola.

Enefit Solutions tegutseb Jõhvis 27 000 ruutmeetril. Ettevõttel, kus töötab ligi 800 inimest, on tootmisvõimsus 12 000 tonni aastas. Tööstusettevõtte eelmise aasta käive oli 6 miljonit eurot.

Toimetaja: Merili NaelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.