ERR Calais's: nn džungli laager võidakse sulgeda juba esmaspäeval ({{commentsTotal}})

Calais laager, kus ootab Suurbritanniasse pääsemist pea 10 000 põgenikku ja immigranti, võidakse sulgeda juba esmaspäeval, ütlevad laagris töötavad vabatahtlikud. Heategevusorganisatsioonid vaidlustasid aga laagri sulgemise kohtus, väites, et võimude kiirustamine rikub põgenike ja immigrantide põhiõigusi.

Erinevate organisatsioonide hinnangul elab Calais' nn džunglis praegu seitse kuni kümme tuhat inimest. Majad, milles põgenikud ja immigrandid viibivad, on ehitatud kättesaadavatest materjalidest: kilest, puidust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Mõned hooned on talveks paremini ettevalmistatud ja on näiteks küttega.

"Siin on väga raske elu ja talv on tulemas. Meil ei ole sobivaid majutustingimusi," kurtis Sudaanist pärit põgenik Anglo.

Elanike arvult Haapsalu, Keila või Paidega võrreldav džungel laiub neljal ruutkilomeetril. Seal on poed ja restoranid, koolid ja kirik.

Tuhandeid kilomeetreid läbinud põgenikud Lähis-Idast ja Aafrikast koonduvad sinna vaid ühel põhjusel - nad tahavad jõuda Suurbritanniasse, mida lahutab Prantsusmaast 33 kilomeetrit vett.

Ent džungel pannakse kinni. Prantsusmaa president Francois Hollande lubas laagri sulgeda veel enne aasta lõppu. Laagri asukad usuvad, et lammutustöödega tehakse algust juba esmaspäeval ja põgenikele antakse valik - paluda varjupaika Prantsusmaal või pöörduda tagasi koju.

"Kui me ei saa lõplikku lahendust ja garantiid, et saame Prantsusmaal dokumendid, on meil väga raske leppida sellega, et peame siit lahkuma," märkis Anglo.

Briti vabatahtlik Beatrice Lorrigan organisatsioonist Worldwide Tribe ütles, et osad põgenikud on hakanud kaaluma edasiliikumist. "Neil, kes Prantsusmaal varjupaika ei soovi, pole teist võimalust. Nii et mõned on hakanud kaaluma edasiliikumist," ütles ta.

Üksteist Prantsuse vabatahtlike organisatsiooni asusid džungli kaitsele. Kohus peab nüüd paari päeva jooksul otsustama, kas džungli lammutamine riivab põgenike põhiõigusi nagu väidavad sealsete põgenike kaitsjad.

"Need, kes laagrist evakueeritakse, jäävad ilma tervishoiust ja õigustest, nende vajadusi ei võeta kuulda," ütles põgenike kaitseks kohtusse pöördunud advokaat Julie Bonnier.

Kuni džungli väravas pole busse ja buldoosereid, läheb elu seal aga raskuste kiuste vanaviisi edasi.

ERR-i korrespondendi Johannes Tralla pikemat ülevaadet Calais' põgenikelaagrist saab näha pühapäeval saates "Aktuaalne kaamera. Nädal".

Toimetaja: Merili NaelMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema