Heiti Hääl: kas Eesti peab tingimata esireas Venemaa peale karjuma? ({{commentsTotal}})

Heiti Hääl Autor: Postimees/Scanpix

Suurärimees Heiti Hääl ütles, et ei pea õigeks Venemaa tegusid Krimmis ja Ida-Ukrainas, kuid ei mõista, miks Eesti väikeriigina peaks sanktsioonide kehtestamisel esireas kõige kõvemini karjuma.

Hääl rääkis LP-le antud intervjuus, et transiidisektor hakkab kaduma - kui 2006. aastal läbis Eestit 42 miljonit tonni kaupa, siis tänavu vaid kuus miljonit tonni.

Ta märkis, et see paha Venemaa on paraku igavesti suure õuega peremees, kel on mitu naabrit, ja vahe on selles, milline naaber ütleb viisakalt "Tere hommikust!" ja milline näitab keskmist sõrme.

"Loomulikult ei pea minagi õigeks seda, mis on toimunud Krimmis, ega seda, mis on toimunud Ida-Ukrainas. Seetõttu kuidagi teisiti kui sanktsioonidega ei olegi võimalik Venemaaga rääkida. Aga kas nende sanktsioonide kehtestamise eestkõneleja peab tingimata olema Eesti?" küsis Hääl.

"Kas peame väikeriigina esireas kõige kõvemini karjuma? Selles ma nii veendunud ei ole," lisas ta.

Ärimehe sõnul jääb Eesti transiidisektoris lähima kuue kuu jooksul tööta sadu inimesi.

Toimetaja: Karin KoppelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.