Heiti Hääl: kas Eesti peab tingimata esireas Venemaa peale karjuma? ({{commentsTotal}})

Heiti Hääl
Heiti Hääl Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Suurärimees Heiti Hääl ütles, et ei pea õigeks Venemaa tegusid Krimmis ja Ida-Ukrainas, kuid ei mõista, miks Eesti väikeriigina peaks sanktsioonide kehtestamisel esireas kõige kõvemini karjuma.

Hääl rääkis LP-le antud intervjuus, et transiidisektor hakkab kaduma - kui 2006. aastal läbis Eestit 42 miljonit tonni kaupa, siis tänavu vaid kuus miljonit tonni.

Ta märkis, et see paha Venemaa on paraku igavesti suure õuega peremees, kel on mitu naabrit, ja vahe on selles, milline naaber ütleb viisakalt "Tere hommikust!" ja milline näitab keskmist sõrme.

"Loomulikult ei pea minagi õigeks seda, mis on toimunud Krimmis, ega seda, mis on toimunud Ida-Ukrainas. Seetõttu kuidagi teisiti kui sanktsioonidega ei olegi võimalik Venemaaga rääkida. Aga kas nende sanktsioonide kehtestamise eestkõneleja peab tingimata olema Eesti?" küsis Hääl.

"Kas peame väikeriigina esireas kõige kõvemini karjuma? Selles ma nii veendunud ei ole," lisas ta.

Ärimehe sõnul jääb Eesti transiidisektoris lähima kuue kuu jooksul tööta sadu inimesi.

Toimetaja: Karin KoppelPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics