Savisaare katse kongressi asukohta muuta luhtus ({{commentsTotal}})

Edgar Savisaar Autor: Siim Lõvi/ERR
{{1476521982000 | amCalendar}}

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar üritas laupäeval erakonna volikogu alguses oma poliitilise ettekande lõpus kohe hääletusele panna partei kongressi toomise Tallinnasse, kuid volikogu esimees Kalev Kallo hääletust siiski ei võimaldanud. Volikogu tegi hiljem ülekaalukalt otsuse korraldada kongress 5. novembril Paides.

Savisaar alustas oma kõnet mõttega, et Keskerakonna jaoks on ülimalt oluline säilitada erakonna iseseisvus – palju räägitakse, kellele tuleks meele järele olla, kas meeldida rohkem IRL-ile või olla EKRE soosingus, märkis Savisaar.

"Teeme ühe asja selgeks, kõige tähtsam on erakondadele antud hääled. Meie olemise alus on valijate antud toetus ja kõik muu tuleb pärast. Kui me tahame valida Keskerakonnale juhti, nagu valiti Eestile president, siis võiksime ju kutsuda kohale Eiki Nestori, kes kutsuks kokku vanematekogu ja erakonna juht saaks paika," rääkis Savisaar, kelle sõnul oleks aga see oma näo kaotamine. "Ja seda mängu ma kaasa ei mängi."

Ta avaldas kahetsust, et Keskerakond on pikka aega tegelenud vaid siseasjadega ning samal ajal on fraktsiooni hääl jäänud väga vaikseks. Savisaare sõnul jäi ta nõusse erakonna erakorralise kongressi korraldamisega, sest leidis, et sellele vastu seismine pole olnud seda väärt. Aga kui kongress tuleb erakorraline, siis peab see ka sisult olema erakorraline ning oluline on, et kongress tuleks demokratlik, rõhutas Savisaar.

"Palju on räägitud, et erakonnas peaksid kaduma leerid. Sellel saavutamiseks tuleb alustada kongressist," ütles Savisaar, vihjates asjaolule, et kongressil peaksid saama osaleda kõik Keskerakonna liikmed. "Ma ei usu, et kohale tuleb 15 000 liiget, arvan, et tuleb kolm-neli korda vähem, kuid kõik peavad saama osaleda, kui nad tahavad seda," märkis Savisaar.

Ta lisas, et nii suure ürituse korraldamine oleks logistiliselt kõige otstarbekam just Tallinnas - Paide, kuhu mahuks ära vaid 1000 inimest, pole hea paik. "Oleme teinud julgeid ja uusi asju, see ongi meie nägu," julgustas Savisaar korraldama kõigile liikmetele avatud kongressi.

"Teen ettepaneku panna suure kongressi korraldamine volikogus hääletamisele," üllatas Savisaar laupäeval Keskerakonna volikogu.

Volikogu juht Kalev Kallo ütles seepeale, et päevakorra järgi ei saa siiski kohe hääletust korraldada.

"Võtan teadmiseks, et erakonna esimehe ettepanekut ei võetud arvesse," lisas seepeale Savisaar ja lõpetas kõne.

Ratas: Savisaare käik oli päris kurb

Keskerakonna juhiks kandideerimisest teatanud Jüri Ratas nimetas Savisaare katset panna hääletusele kongressi toimumiskoht päris kurvaks.

Ratase sõnul oli see samm juriidiliselt väär, mistõttu ei saanud volikogu juht Kalev Kallo seda läbi lasta.

"Märgiliselt oli see päris kurb ja eks volikogu saal oma reaktsiooniga andis ka märku, mis sellest arvati," viitas Ratas asjaolule, et pärast Savisaare ettepanekut puhkes saalis meelepaha.

Erakorraline kongress toimub 5. novembril Paides

Volikogu asus Keskerakonna erakorralise kongressi asukohta hääletama pärastlõunal.

Erakonna juhatus pakkus kongressi kohaks Paidet ja volikogu toetas seda ettepanekut ülekaalukalt: otsuse poolt hääletas 109, vastu 29, erapooletuks jäi 5 volinikku. 

Erakonna volikogu otsus edastatakse erakonna juhatusele kongressi esindusnormi kinnitamiseks ja erakorralise kongressi läbiviimiseks muude vajalike otsuste tegemiseks.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNS"Suud puhtaks": kuidas kaotada lähisuhtevägivald?

Lähisuhtevägivald. See on kõige varjatum vägivallavorm ja ühtlasi on see Eestis kõige levinum vägivallaliik. Miks on nii, et väga paljude jaoks meie seast on kodu kõige ohtlikum paik, küsis sellenädalane saade "Suud puhtaks".

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.