Savisaare katse kongressi asukohta muuta luhtus ({{commentsTotal}})

Edgar Savisaar
Edgar Savisaar Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR
{{1476521982000 | amCalendar}}

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar üritas laupäeval erakonna volikogu alguses oma poliitilise ettekande lõpus kohe hääletusele panna partei kongressi toomise Tallinnasse, kuid volikogu esimees Kalev Kallo hääletust siiski ei võimaldanud. Volikogu tegi hiljem ülekaalukalt otsuse korraldada kongress 5. novembril Paides.

Savisaar alustas oma kõnet mõttega, et Keskerakonna jaoks on ülimalt oluline säilitada erakonna iseseisvus – palju räägitakse, kellele tuleks meele järele olla, kas meeldida rohkem IRL-ile või olla EKRE soosingus, märkis Savisaar.

"Teeme ühe asja selgeks, kõige tähtsam on erakondadele antud hääled. Meie olemise alus on valijate antud toetus ja kõik muu tuleb pärast. Kui me tahame valida Keskerakonnale juhti, nagu valiti Eestile president, siis võiksime ju kutsuda kohale Eiki Nestori, kes kutsuks kokku vanematekogu ja erakonna juht saaks paika," rääkis Savisaar, kelle sõnul oleks aga see oma näo kaotamine. "Ja seda mängu ma kaasa ei mängi."

Ta avaldas kahetsust, et Keskerakond on pikka aega tegelenud vaid siseasjadega ning samal ajal on fraktsiooni hääl jäänud väga vaikseks. Savisaare sõnul jäi ta nõusse erakonna erakorralise kongressi korraldamisega, sest leidis, et sellele vastu seismine pole olnud seda väärt. Aga kui kongress tuleb erakorraline, siis peab see ka sisult olema erakorraline ning oluline on, et kongress tuleks demokratlik, rõhutas Savisaar.

"Palju on räägitud, et erakonnas peaksid kaduma leerid. Sellel saavutamiseks tuleb alustada kongressist," ütles Savisaar, vihjates asjaolule, et kongressil peaksid saama osaleda kõik Keskerakonna liikmed. "Ma ei usu, et kohale tuleb 15 000 liiget, arvan, et tuleb kolm-neli korda vähem, kuid kõik peavad saama osaleda, kui nad tahavad seda," märkis Savisaar.

Ta lisas, et nii suure ürituse korraldamine oleks logistiliselt kõige otstarbekam just Tallinnas - Paide, kuhu mahuks ära vaid 1000 inimest, pole hea paik. "Oleme teinud julgeid ja uusi asju, see ongi meie nägu," julgustas Savisaar korraldama kõigile liikmetele avatud kongressi.

"Teen ettepaneku panna suure kongressi korraldamine volikogus hääletamisele," üllatas Savisaar laupäeval Keskerakonna volikogu.

Volikogu juht Kalev Kallo ütles seepeale, et päevakorra järgi ei saa siiski kohe hääletust korraldada.

"Võtan teadmiseks, et erakonna esimehe ettepanekut ei võetud arvesse," lisas seepeale Savisaar ja lõpetas kõne.

Ratas: Savisaare käik oli päris kurb

Keskerakonna juhiks kandideerimisest teatanud Jüri Ratas nimetas Savisaare katset panna hääletusele kongressi toimumiskoht päris kurvaks.

Ratase sõnul oli see samm juriidiliselt väär, mistõttu ei saanud volikogu juht Kalev Kallo seda läbi lasta.

"Märgiliselt oli see päris kurb ja eks volikogu saal oma reaktsiooniga andis ka märku, mis sellest arvati," viitas Ratas asjaolule, et pärast Savisaare ettepanekut puhkes saalis meelepaha.

Erakorraline kongress toimub 5. novembril Paides

Volikogu asus Keskerakonna erakorralise kongressi asukohta hääletama pärastlõunal.

Erakonna juhatus pakkus kongressi kohaks Paidet ja volikogu toetas seda ettepanekut ülekaalukalt: otsuse poolt hääletas 109, vastu 29, erapooletuks jäi 5 volinikku. 

Erakonna volikogu otsus edastatakse erakonna juhatusele kongressi esindusnormi kinnitamiseks ja erakorralise kongressi läbiviimiseks muude vajalike otsuste tegemiseks.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNSJuncker ja TuskJuncker ja Tusk
Eestisse saabuvad Juncker ja Tusk

Neljapäeval saabuvad Eestisse kahepäevasele visiidile Euroopa Komisjoni 28 liiget eesotsas Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga ning samuti Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk.

Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics