Vabaerakond läheb kohalikele valimistele valimisliitudega ({{commentsTotal}})

Vabaerakonna VI esinduskogu võttis laupäeval vastu otsuse, et erakond läheb tuleva aasta kohalikele valimistele üle Eesti koos valimisliitudega, vastandudes kohalike kogukondade parteistamisele.

Esinduskogu esimees Jaanus Ojangu ütles, et Vabaerakond ei sekku kartellierakondade kombel kohalike omavalitsuste asjadesse.

„Täna aasta pärast toimuvatel valimistel osaleb Vabaerakond valimistel valimisliitudes, tunnustades ja austades kohalike kogukondade õigusi. Me ei kopeeri vanu võtteid, meil on põhimõtteline ja maailmavaateline otsus,“ sõnas ta.
 
Vabaerakonna riigikogu saadik Artur Talvik ütles, et omavalitsustele tuleb tagada kindel tulubaas ja sõltumatus ning erakondade peakontoritel ei ole igasse valda ja linna asja.

"Kohalik poliitika on teed, haridus, heakord, sotsiaalteenused, mitte ideoloogia. Me vastandume suurparteide katsetele Eestit tsentraliseerida ja omavalitsusi parteistada, seejuures haldusreformi abil,“ lausus Talvik.
 
Vabaerakond ei toeta seadust, mille kohaselt riigikogu liige võib istuda ka kohalikus volikogus ja peab seda sekkumiseks omavalitsuse siseasjadesse.

Toimetaja: Karin KoppelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.