Kerry ja Lavrov alustasid Lausanne'is kahepoolset kohtumist ({{commentsTotal}})

{{1476538517000 | amCalendar}}

Šveitsis Lausanne'is kogunesid seitsme riigi esindajad, et taaskord leida lahendus Süüria 5 aastat kestnud sõjale. Lääneriigid on Venemaad korduvalt süüdistanud sõjakuritegudes või nendele kaasa aitamises, kuid see pole Vene lennukite pommitusreide Aleppole peatanud.

Süüria kõnelused Lausanne'is ei too täna kindlat lahendust, kuid diplomaadid loodavad, et suudetakse leida ühiseid punkte, millega edasi minna, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kolmenädala taguse relvarahu läbikkumine on eriti meeles USA välisministril John Kerryl, kes seetõttu ei tahtnud enam vene kolleegi Sergei Lavroviga üksi asju otsustada ja kutsus laua taha veel kuue piirkonna riigi esindajad.

Kui Süüria valitsust toetavad Venemaa ja Iraan, siis mässuliste eri rühmituste selja taga on USA, Türgi, Egiptuse, Liibanoni ja Jordaania. Samas on küsitav, kui ühtne on Türgi ja Egiptuse toetus Ühendriikidele ajal, mil Venemaa on mõlemaga lähemaid suhteid looma hakanud.

Pealegi on Lavrovil raske end kaitsta süüdistuste eest sõjakuritegudes, mille lääneriikide hinnangul panid toime vene lennukid kui pommitasid haiglaid, põgenevaid elanikke ja ÜRO abikolonnis.

Moskva on pareerinud väidetega, et kolonnis oli ka eritehnikaga veoautosid, kuid seda ei ole lääneriigid kommenteerinud. Lavrovil ei ole enda sõnul kaasas mingeid uusi ettepanekuid, küll aga on valmis ära kuulama ÜRO eriesindaja Staffan de Mistura ideed, mille kohaselt lubataks lahkuda islamiäärmusrühmituse Jabhat Fateh al-Shami liikmed, et siis Damaskus saaks ülejäänud nõrgemate rühmitustega rahu sõlmida.

Rahu saavutamine tundub praeguses olukorras vaat et võimatu, sest Venemaa soovib enne uue USA presidendi ametisseastumist saada võimalikult head kaardid kätte. Samas on president Barack Obama avaldanud lootust, et enne ametist lahkumist suudetakse Süürias rahuni jõuda.

 

Toimetaja: Priit LutsLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema