Kerry ja Lavrov alustasid Lausanne'is kahepoolset kohtumist ({{commentsTotal}})

{{1476538517000 | amCalendar}}

Šveitsis Lausanne'is kogunesid seitsme riigi esindajad, et taaskord leida lahendus Süüria 5 aastat kestnud sõjale. Lääneriigid on Venemaad korduvalt süüdistanud sõjakuritegudes või nendele kaasa aitamises, kuid see pole Vene lennukite pommitusreide Aleppole peatanud.

Süüria kõnelused Lausanne'is ei too täna kindlat lahendust, kuid diplomaadid loodavad, et suudetakse leida ühiseid punkte, millega edasi minna, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kolmenädala taguse relvarahu läbikkumine on eriti meeles USA välisministril John Kerryl, kes seetõttu ei tahtnud enam vene kolleegi Sergei Lavroviga üksi asju otsustada ja kutsus laua taha veel kuue piirkonna riigi esindajad.

Kui Süüria valitsust toetavad Venemaa ja Iraan, siis mässuliste eri rühmituste selja taga on USA, Türgi, Egiptuse, Liibanoni ja Jordaania. Samas on küsitav, kui ühtne on Türgi ja Egiptuse toetus Ühendriikidele ajal, mil Venemaa on mõlemaga lähemaid suhteid looma hakanud.

Pealegi on Lavrovil raske end kaitsta süüdistuste eest sõjakuritegudes, mille lääneriikide hinnangul panid toime vene lennukid kui pommitasid haiglaid, põgenevaid elanikke ja ÜRO abikolonnis.

Moskva on pareerinud väidetega, et kolonnis oli ka eritehnikaga veoautosid, kuid seda ei ole lääneriigid kommenteerinud. Lavrovil ei ole enda sõnul kaasas mingeid uusi ettepanekuid, küll aga on valmis ära kuulama ÜRO eriesindaja Staffan de Mistura ideed, mille kohaselt lubataks lahkuda islamiäärmusrühmituse Jabhat Fateh al-Shami liikmed, et siis Damaskus saaks ülejäänud nõrgemate rühmitustega rahu sõlmida.

Rahu saavutamine tundub praeguses olukorras vaat et võimatu, sest Venemaa soovib enne uue USA presidendi ametisseastumist saada võimalikult head kaardid kätte. Samas on president Barack Obama avaldanud lootust, et enne ametist lahkumist suudetakse Süürias rahuni jõuda.

 

Toimetaja: Priit LutsKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.