Keskerakonna volikogu esimeheks valiti Kersti Sarapuu ({{commentsTotal}})

{{1476529977000 | amCalendar}}

Laupäeval toimunud Keskerakonna volikogu korralisel esimehe valimisel valiti sellesse ametisse riigikogu liige Kersti Sarapuu.

Kersti Sarapuu kogus 106 häält, tema vastaskandidaat Peeter Ernits sai 51 häält. Kehtetuid sedeleid oli kolm.

Sarapuu ütles volikogul peetud kõnes, et Keskerakond seisab tähtsate muutuste veerel.

"Meie ees on lihtne, kuid oluline valik – kas me suudame ja soovime Eesti arengus kaasa rääkida või jääme olulistest otsustest ka tulevatel aastatel kõrvale? Minu soov on, et Keskerakond oleks tugev igas Eestimaa omavalitsuses, vallas, külas ja linnas. Selleks vajame me järjepidevat koostööd erakonna piirkondadega ja hästi töötavat volikogu. Täna on meil võimalus astuda esimene samm tugevama Keskerakonna suunas," rääkis ta.

Sarapuu sõnul on näha, et erakonna inimesed ootavad muutusi nii Eestis kui Keskerakonna sees, samas on kohalike valimisteni jäänud kõigest üks aasta ja konkurents Eesti poliitikas on väga tugev.

Ta ütles, et tunneb Paidest pärit poliitikuna hästi Eesti inimeste muresid ning lubas anda oma panuse Keskerakonna tugevamaks muutmiseks. Sarapuu kuulub Keskerakonda aastast 2002 ja on viimased 15 aastat olnud partei Järvamaa piirkonna juht.

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar kommenteeris valimistulemust nii: "Iga tulemus, mis siit saalist tuleb, on kahtlemata õige tulemus. Selleks olemegi siin, et rahvas otsustaks."

Järgmisel kuul Savisaare kõrval partei esimeheks kandideeriv Jüri Ratas ütles, et Sarapuu sai volikogult kõva mandaadi. Seda, kas tänased jõujooned annavad aimu ka 5. novembri kongressiks, vastas ta, et tema siit kaugeleulatuvaid järeldusi ei teeks.

Volikogu aseesimehed on Korb ja Tuus-Laul

Keskerakonna volikogu korralisel istungil valiti volikogu aseesimeesteks riigikogu liikmed Mihhail Korb ja Marika Tuus-Laul.

Mihhail Korbi poolt andis hääle 100 volinikku ning Marika Tuus-Lauli toetas 50 volinikku. Kehtetuid sedeleid oli 6.

Vastavalt Keskerakonna põhikirjale kestavad volikogu esimehe ja aseesimeeste volitused kaks aastat.

Toimetaja: Karin Koppel, Priit LutsRIA: küberkelmuste osakaal on ületamas traditsiooniliste kelmuste arvu

Eestis on küberkelmuste osakaal ja juurdekasv ületamas traditsioonilisel viisil toime pandud kelmuste arvu ning suur osa sellistest kuritegudest jääb varjatuks, rääkis riigi infosüsteemide ameti (RIA) juhtivanalüütik Kadri Kaska küberturvalisusraporti esitlusel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.