Keskerakonna volikogu esimeheks valiti Kersti Sarapuu ({{commentsTotal}})

{{1476529977000 | amCalendar}}

Laupäeval toimunud Keskerakonna volikogu korralisel esimehe valimisel valiti sellesse ametisse riigikogu liige Kersti Sarapuu.

Kersti Sarapuu kogus 106 häält, tema vastaskandidaat Peeter Ernits sai 51 häält. Kehtetuid sedeleid oli kolm.

Sarapuu ütles volikogul peetud kõnes, et Keskerakond seisab tähtsate muutuste veerel.

"Meie ees on lihtne, kuid oluline valik – kas me suudame ja soovime Eesti arengus kaasa rääkida või jääme olulistest otsustest ka tulevatel aastatel kõrvale? Minu soov on, et Keskerakond oleks tugev igas Eestimaa omavalitsuses, vallas, külas ja linnas. Selleks vajame me järjepidevat koostööd erakonna piirkondadega ja hästi töötavat volikogu. Täna on meil võimalus astuda esimene samm tugevama Keskerakonna suunas," rääkis ta.

Sarapuu sõnul on näha, et erakonna inimesed ootavad muutusi nii Eestis kui Keskerakonna sees, samas on kohalike valimisteni jäänud kõigest üks aasta ja konkurents Eesti poliitikas on väga tugev.

Ta ütles, et tunneb Paidest pärit poliitikuna hästi Eesti inimeste muresid ning lubas anda oma panuse Keskerakonna tugevamaks muutmiseks. Sarapuu kuulub Keskerakonda aastast 2002 ja on viimased 15 aastat olnud partei Järvamaa piirkonna juht.

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar kommenteeris valimistulemust nii: "Iga tulemus, mis siit saalist tuleb, on kahtlemata õige tulemus. Selleks olemegi siin, et rahvas otsustaks."

Järgmisel kuul Savisaare kõrval partei esimeheks kandideeriv Jüri Ratas ütles, et Sarapuu sai volikogult kõva mandaadi. Seda, kas tänased jõujooned annavad aimu ka 5. novembri kongressiks, vastas ta, et tema siit kaugeleulatuvaid järeldusi ei teeks.

Volikogu aseesimehed on Korb ja Tuus-Laul

Keskerakonna volikogu korralisel istungil valiti volikogu aseesimeesteks riigikogu liikmed Mihhail Korb ja Marika Tuus-Laul.

Mihhail Korbi poolt andis hääle 100 volinikku ning Marika Tuus-Lauli toetas 50 volinikku. Kehtetuid sedeleid oli 6.

Vastavalt Keskerakonna põhikirjale kestavad volikogu esimehe ja aseesimeeste volitused kaks aastat.

Toimetaja: Karin Koppel, Priit LutsVenemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.Venemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.

Raport: Vene sõjalaev tülitas Saber Strike'i varustanud USA kaubalaeva

Baltimaadesse iga-aastaseks sõjaväeõppuseks Saber Strike mai lõpus varustust toonud USA lipu all sõitvat kaubalaeva M/V Green Ridge tülitasid Vene sõjalaev ja kopterid.

Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics