Rõivas: Ärma talu osas saab kõige täpsemad vastused EAS-ist ({{commentsTotal}})

Gruusia suursaadik Tea Akhvlediani istutas Ärmale tamme. Autor: Elmo Riig/presidendi kantselei

Taavi Rõivas ütles, et ei pidanud vajalikuks peaministrina sekkuda president Ilvesele kuuluva Ärma talu ja EAS-i antud toetuse küsimusse.

Rõivas ütles "Aktuaalsele kaamerale", et temal peaministrina puudub informatsioon, mis oli konkreetse äriühingu ja EAS-i vahel.

"Selleks, et hinnangut anda, peaksin sellesse juhtumisse süvitsi kaevama. Olen suure osa eelmisest nädalast olnud äridelegatsiooniga Rootsis ja Taanis ega pole pidanud vajalikuks peaministrina sekkuda millessegi, mis on selgelt EAS-i pädevuses," lausus Rõivas.

"Nii palju, kui mina tean, on EAS-il selleks puhuks selged reeglid. Loomulikult peavad reeglid kõigile kehtima. Aga mul küll ei ole infot selle kohta, et oleks reeglitest kõrvale kaldutud," lisas peaminister ja soovitas küsimused EAS-i juhtkonnale esitada, kust saavat kõige täpsemaid vastuseid.

Ettevõtlusminister Liisa Oviir teatas reedel, et ta andis EAS-i nõukogule käsu teha president Toomas Hendrik Ilvese firmale OÜ Ermamaa antud toetuse suhtes audit.

"Olen andnud EASi nõukogule suunise viia läbi sõltumatu audit, mis vaatleks ja hindaks aastatel 2007 kuni 2016 EASi juhatuse poolt tehtud otsuseid OÜ-le Ermamaa turismitoetuse abikõlbulikkuse perioodi peatumise-pikendamise ja tagasinõude osas," ütles Oviir Ärilehele.

"Eelkõige ootan vastust küsimustele, kas juhatusel oli 2012 aastal õigus tagasinõude määra osas teha otsus aastateks ette ja kas otsus oli kooskõlas toonaste õigusaktidega. Loodan, et audit viiakse läbi võimalikult kiiresti," lisas minister.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) teatas hiljuti, et esitas OÜ-le Ermamaa tagasinõude summas 19 039 eurot, pärast Ermamaa osaniku Toomas Hendrik Ilvese kirjalikku avaldust mitte jätkata toetuse eest rajatud Ärma talu sihipärast kasutamist. Ilves on tagasinõude riigile tasunud. See on aga vaid 10% summast, mille ta kunagi toetuseks sai.

Toimetaja: Priit LutsVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.