Miina Härma kooli juubelit väisas ka 102-aastane vilistlane ({{commentsTotal}})

Sel nädalal tähistab vanim eestikeelne gümnaasium ehk Miina Härma gümnaasium 110. sünnipäeva. Pühapäeval toimunud juubeliaktusest võttis osa ka kooli vanim vilistlane, kes on 102-aastane Felita Agate Viikna.

Viikna lõpetas Eesti noorsoo kasvatuse seltsi tütarlaste gümnaasiumi ehk praeguse Miina Härma gümnaasiumi 1932. aastal. Viikna sõnul on tänapäeva õpilaste elu ikka pisut kergem kui vanasti. Toona polnud näiteks sõnaraamatuid ja saksa keelt õpiti lugedes Goethet ja Schillerit, mis polnud sugugi igapäevakeel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma ise olen õpetajana olnud ja aktustel olen pidanud ikka nimekirja pidama, kes puududa võib ja kes kohal ei ole ja miks ei ole. Tookord ei tulnud kõne allagi, et keegi ei tulnud. Me tahtsime õppida," meenutas naine.

Felita Agate Viikna sai ka ise viis aastat Miina Härma käe all õppida. "Ta oli väga hea inimene, väga südamlik inimene. Ja kahju on, et ta kunagi ei rääkinud oma elust, oma loomingust. Seda olen tagantjärele aru saanud."

Mida soovib tänastele õpilastele vilistlane, kes on peaaegu sama vana, kui kool ise?

"Pidage tarkust kõige-kõige tähtsamaks. Ja hoolige, armastage üksteist. Tundke huvi üksteise elu vastu ja aidake, kus vaja," lausus vanaproua.

Toimetaja: Priit LutsPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics