Miina Härma kooli juubelit väisas ka 102-aastane vilistlane ({{commentsTotal}})

Sel nädalal tähistab vanim eestikeelne gümnaasium ehk Miina Härma gümnaasium 110. sünnipäeva. Pühapäeval toimunud juubeliaktusest võttis osa ka kooli vanim vilistlane, kes on 102-aastane Felita Agate Viikna.

Viikna lõpetas Eesti noorsoo kasvatuse seltsi tütarlaste gümnaasiumi ehk praeguse Miina Härma gümnaasiumi 1932. aastal. Viikna sõnul on tänapäeva õpilaste elu ikka pisut kergem kui vanasti. Toona polnud näiteks sõnaraamatuid ja saksa keelt õpiti lugedes Goethet ja Schillerit, mis polnud sugugi igapäevakeel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma ise olen õpetajana olnud ja aktustel olen pidanud ikka nimekirja pidama, kes puududa võib ja kes kohal ei ole ja miks ei ole. Tookord ei tulnud kõne allagi, et keegi ei tulnud. Me tahtsime õppida," meenutas naine.

Felita Agate Viikna sai ka ise viis aastat Miina Härma käe all õppida. "Ta oli väga hea inimene, väga südamlik inimene. Ja kahju on, et ta kunagi ei rääkinud oma elust, oma loomingust. Seda olen tagantjärele aru saanud."

Mida soovib tänastele õpilastele vilistlane, kes on peaaegu sama vana, kui kool ise?

"Pidage tarkust kõige-kõige tähtsamaks. Ja hoolige, armastage üksteist. Tundke huvi üksteise elu vastu ja aidake, kus vaja," lausus vanaproua.

Toimetaja: Priit LutsMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.