Ossinovski: rünnak Kallase aadressil oli mage ja primitiivne ({{commentsTotal}})

Sotsiaaldemokraatide juht Jevgeni Ossinovski ütles intervjuus "Aktuaalsele kaamerale", et teda üllatas väga, kui magedalt ja primitiivselt Reformierakonna juhtkond oma auesimeest ründas.

Ütlesite täna Tartus volikogu ees peetud kõnes, et Siim Kallasest on saamas uus Edgar. Mida te selle all mõtlesite?

Oli üsna üllatav näha ääretult magedat ja primitiivset rünnakut Reformierakonna juhtkonna poolt nende enda presidendikandidaadi aadressil, süüdistades teda Kremli-meelsuses. Eks oleme varemgi näinud, kuidas Reformierakond kriitilistel hetkedel on kõiki oma vaenlasi nimetanud Eesti-vastasteks. Kunagi ka Reformierakonna "kilekotiskandaali" ajal nimetas Jürgen Ligi kõiki, kes küsisid kriitlisi küsimusi, Eesti-vastasteks või nimetas seda rünnakuks Eesti vabariigi vastu.

Nüüd, kui varasemalt on ka erinevaid valimiskampaaniaid ehitatud üles selliselt, et nemad on justkui ainsad eestimeelsed ja ülejäänud on kõik vastased, siis näib, et sama loogika on jõudnud ka erakonnasisesesse arveteklaarimisse. See loomulikult on üsna veider ja räägib tõenäoliselt laiemast sisemisest võbelusest, mis seal erakonnas on.

Kas see, et nii Taavi Rõivas, Reimo Nebokat ja ka paljud teised reformierakondlased on Kallase suhtes kriitilised, võib tähenda, et nad üritavad Kallast või Kallaseid välja puksida?

Seda mina ei oska öelda, mis moodi neil erakonnasisesed suhted ja jõujooned jagunevad. Mina olen juhtinud oma erakonna tähelepanu sellele, et sellised laiemad jõujoonte muutused ja võib-olla verelaskmine peaministrierakonnas ei ole ainult Reformierakonna siseasi, vaid see mõjutab nii valitsust kui ka Eesti poliitikat laiemalt. Selles osas on muremärke kindlasti õhus.

Vaata ka laupäevast intervjuud Taavi Rõivasega, kes pärast Eestisse naasmist Kallase ja partei erimeelsusi kommenteeris.

Toimetaja: Priit LutsVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.