Ossinovski: rünnak Kallase aadressil oli mage ja primitiivne ({{commentsTotal}})

Sotsiaaldemokraatide juht Jevgeni Ossinovski ütles intervjuus "Aktuaalsele kaamerale", et teda üllatas väga, kui magedalt ja primitiivselt Reformierakonna juhtkond oma auesimeest ründas.

Ütlesite täna Tartus volikogu ees peetud kõnes, et Siim Kallasest on saamas uus Edgar. Mida te selle all mõtlesite?

Oli üsna üllatav näha ääretult magedat ja primitiivset rünnakut Reformierakonna juhtkonna poolt nende enda presidendikandidaadi aadressil, süüdistades teda Kremli-meelsuses. Eks oleme varemgi näinud, kuidas Reformierakond kriitilistel hetkedel on kõiki oma vaenlasi nimetanud Eesti-vastasteks. Kunagi ka Reformierakonna "kilekotiskandaali" ajal nimetas Jürgen Ligi kõiki, kes küsisid kriitlisi küsimusi, Eesti-vastasteks või nimetas seda rünnakuks Eesti vabariigi vastu.

Nüüd, kui varasemalt on ka erinevaid valimiskampaaniaid ehitatud üles selliselt, et nemad on justkui ainsad eestimeelsed ja ülejäänud on kõik vastased, siis näib, et sama loogika on jõudnud ka erakonnasisesesse arveteklaarimisse. See loomulikult on üsna veider ja räägib tõenäoliselt laiemast sisemisest võbelusest, mis seal erakonnas on.

Kas see, et nii Taavi Rõivas, Reimo Nebokat ja ka paljud teised reformierakondlased on Kallase suhtes kriitilised, võib tähenda, et nad üritavad Kallast või Kallaseid välja puksida?

Seda mina ei oska öelda, mis moodi neil erakonnasisesed suhted ja jõujooned jagunevad. Mina olen juhtinud oma erakonna tähelepanu sellele, et sellised laiemad jõujoonte muutused ja võib-olla verelaskmine peaministrierakonnas ei ole ainult Reformierakonna siseasi, vaid see mõjutab nii valitsust kui ka Eesti poliitikat laiemalt. Selles osas on muremärke kindlasti õhus.

Vaata ka laupäevast intervjuud Taavi Rõivasega, kes pärast Eestisse naasmist Kallase ja partei erimeelsusi kommenteeris.

Toimetaja: Priit LutsKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics