Samost: meil on munadeta valitsus, mida Ossinovski sunnib otsustama ({{commentsTotal}})

Taavi Rõivas ja Jevgeni Ossinovski.
Taavi Rõivas ja Jevgeni Ossinovski. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Saates "Samost ja Rumm" arutlesid saatejuhid Anvar Samost ja Hannes Rumm Juhan Partsi Euroopa Kontrollikotta saatmise üle ning tõdesid, et pikalt oodanud otsus sai viimaks tehtud.

Parts põhjustas valitsuses ligemale aasta kestnud patiseisu, mille jooksul ei suudetud Eesti esindajat kontrollikotta nimetada. Peamiselt vastustas Partsi lähetamist kontrollikotta Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimees Jevgeni Ossinovski.

Samosti hinnangul ei suuda "inimesed tänavalt" enam meenutada, miks Ossinovski Partsi kontrollikoja liikmeks saamisele vastu oli, nentides, et need põhjendused ajas ka muutusid ning olid üsna ebamäärased.

"Jevgeni Ossinovski stiil valitsuses on lihtsalt olnud selline, et ta aeg-ajalt loob väga teravaid konfliktolukordi, paneb peaminister Taavi Rõivase positsiooni, kus Taavi Rõivasel tuleb teha teravaid valikuid, mida ta teha ei taha, või siis paneb mõne oma koalitsioonipartneri, näiteks IRL-i sellisesse olukorda ja vaatab siis, mis saab," rääkis Samost.

"Mingis mõttes ma saan Jevgeni Ossinovskist väga hästi aru - see valitsus on selline suhteliselt munadeta valitsus meil ja natuker rohkem otsustatempereamendiga isiksus ei suuda seal istuda. Aga mida Jevgeni Ossinovski pole suutnud kordagi nende teravate sammude puhul teha, on tuua oma erakond, erakonna fraktsioon või vähemalt erakonna ministrid endaga kaasa," arutles Samost.

Samosti hinnangul jäi Partsi kandidatuuri läbipääs valitsus ilmselt ka selle taha, et Ossinovski ei suutnud oma erakonnakaaslastele selgeks teha, milleks on seda tüli vaja ja Juhan Partsi takistamisega on blokeeritud ka sotside jaoks olulised algatused valitsuses.

"Siis ta lõpuks oli sunnitud tegema hapu näo pähe ja minema ja rääkima, et talle küll endiselt Juhan Parts ei meeldi, aga mis teha, valitsuse kodurahu huvides on see samm nüüd tehtud," leidis Samost.

Hannes Rumm hindas Partsi kontrollikoja liikme kohale ülekvalifitseerituks, kuivõrd tema isikus on tegemist endise peaministri, majandusministri ja riigikontrolli juhiga. "Kontrollikojas on ka varem töötanud endisi ministreid, ent ühtki endist peaministrit seal varem töötanud pole," teatas Rumm.

Rummu hinnangul ei saa Ossinovski Partsi kandidatuuriga nõustumise eest midagi vastu ning ta sai lihtsalt aru, et uut ja paremat kandidaati koalitsioonipartnerid välja ei käi, mistõttu tuleb teha vaprat nägu ning see ära kannatada.

"Kindlasti ei kanaliseeru see mingis personaalses ametikohas," oli Rumm veendunud.

Toimetaja: Merilin PärliMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema