Samost: meil on munadeta valitsus, mida Ossinovski sunnib otsustama ({{commentsTotal}})

Taavi Rõivas ja Jevgeni Ossinovski. Autor: Postimees/Scanpix

Saates "Samost ja Rumm" arutlesid saatejuhid Anvar Samost ja Hannes Rumm Juhan Partsi Euroopa Kontrollikotta saatmise üle ning tõdesid, et pikalt oodanud otsus sai viimaks tehtud.

Parts põhjustas valitsuses ligemale aasta kestnud patiseisu, mille jooksul ei suudetud Eesti esindajat kontrollikotta nimetada. Peamiselt vastustas Partsi lähetamist kontrollikotta Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimees Jevgeni Ossinovski.

Samosti hinnangul ei suuda "inimesed tänavalt" enam meenutada, miks Ossinovski Partsi kontrollikoja liikmeks saamisele vastu oli, nentides, et need põhjendused ajas ka muutusid ning olid üsna ebamäärased.

"Jevgeni Ossinovski stiil valitsuses on lihtsalt olnud selline, et ta aeg-ajalt loob väga teravaid konfliktolukordi, paneb peaminister Taavi Rõivase positsiooni, kus Taavi Rõivasel tuleb teha teravaid valikuid, mida ta teha ei taha, või siis paneb mõne oma koalitsioonipartneri, näiteks IRL-i sellisesse olukorda ja vaatab siis, mis saab," rääkis Samost.

"Mingis mõttes ma saan Jevgeni Ossinovskist väga hästi aru - see valitsus on selline suhteliselt munadeta valitsus meil ja natuker rohkem otsustatempereamendiga isiksus ei suuda seal istuda. Aga mida Jevgeni Ossinovski pole suutnud kordagi nende teravate sammude puhul teha, on tuua oma erakond, erakonna fraktsioon või vähemalt erakonna ministrid endaga kaasa," arutles Samost.

Samosti hinnangul jäi Partsi kandidatuuri läbipääs valitsus ilmselt ka selle taha, et Ossinovski ei suutnud oma erakonnakaaslastele selgeks teha, milleks on seda tüli vaja ja Juhan Partsi takistamisega on blokeeritud ka sotside jaoks olulised algatused valitsuses.

"Siis ta lõpuks oli sunnitud tegema hapu näo pähe ja minema ja rääkima, et talle küll endiselt Juhan Parts ei meeldi, aga mis teha, valitsuse kodurahu huvides on see samm nüüd tehtud," leidis Samost.

Hannes Rumm hindas Partsi kontrollikoja liikme kohale ülekvalifitseerituks, kuivõrd tema isikus on tegemist endise peaministri, majandusministri ja riigikontrolli juhiga. "Kontrollikojas on ka varem töötanud endisi ministreid, ent ühtki endist peaministrit seal varem töötanud pole," teatas Rumm.

Rummu hinnangul ei saa Ossinovski Partsi kandidatuuriga nõustumise eest midagi vastu ning ta sai lihtsalt aru, et uut ja paremat kandidaati koalitsioonipartnerid välja ei käi, mistõttu tuleb teha vaprat nägu ning see ära kannatada.

"Kindlasti ei kanaliseeru see mingis personaalses ametikohas," oli Rumm veendunud.

Toimetaja: Merilin PärliVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.