Ossinovski pingetest Reformis ja Keskis: nagu suure imetaja muttakukkumine ({{commentsTotal}})

{{1476612531000 | amCalendar}}

Sotsiaaldemokraatliku erakonna juht Jevgeni Ossinovsi mõistis täna erakonnakaaslaste ees esinedes hukka Reformierakonna peasekretäri rünnaku Siim Kallase vastu. Ühtlasi jagus kriitikanoote peaminister Taavi Rõivase aadressil.

Ossinovski keskendus SDE volikogu koosolekul täna Eesti poliitmaastikku kirjeldades peamiselt teistele erakondadele. Pärast põgusaid nöökeid teovõimetuse tiitli saanud vabaerakonna ja pigem valdavalt internetitrollide poolt hääli saava EKRE aadressil võttis Ossinovski analüüsida Keskerakonna sisepingeid, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Novembrikuist Keskerakonna kongressi silmas pidades tõdes Ossinovski, et suure tõenäosusega saab tegemist olema Edgar Savisaare poliitiliste matustega. Samas sõnas Ossinovski ka hilisemas intervjuus, et puhtalt võimu ülevõtmine ei pruugi tähendada, et Keskerakonnas rahu saabub.

"Enamikes kohtades, kus on sellist revolutsiooni, vanade olijate vastu tehtud, on reeglina revolutsionäärid olnud väga üksmeelsed, et tuleb vana juht maha võtta. Aga kui võim käes on, et kuidas seda organisatsiooni juhtida, selles osas tihti minnakse tülli. Ja eks see potentsiaal on keskerakonnas ka kahtlemata olemas," sõnas SDE juht.

Keskerakonna ees seisvate küsimustena tõi Ossinovski välja nii tänase tegutsemispraktika muutmise, kui ka dilemma, mida teha edasi Savisaare tänaste toetajatega.

"Ma arvan, et Keskerakonna lõhenemine rohkem nii-öelda venekeelseks erakonnaks ja eestikeelseks erakonnaks kindlasti ei oleks hea areng eestile," hindas ta.

Seda, et Keskerakonna suunamuutus võiks kohe hakata ka tänast valitsust kõigutama Ossinovski ei usu. Vähemalt mitte seni, kuni tänane koalitsioon veel kuidagi toimib.

Samas tõdeb ta, et kuna paralleelselt keskerakonnaga vaevleb siseheitlustes ka Reformierakond, võib koalitsiooni ees seisvat olukorda tõsiseks proovikiviks nimetada küll.

Viimastel päevadel avalilikkuse ees lahti rullunud tüli Reformierakonna auesimehe Siim Kallase ja peasekretäri Reimo Nebokati vahel jääb Ossinovski küll pigem Kallase poolele.

"Reformierakonna peasekretäri rünnak auesimehe vastu oli kahtlemata näotu. Kunagi ei kujutaks ma midagi sellist ette sotsiaaldemokraatlikus erakonnas. Olen rääkinud ka teiste erakondade esindajatega, kes muidugi vaatasid seda väga suurte silmadega," rääkis Ossinovski.

Samas usub ta, et küsimus on siiski hulga laiem, kui Kallase-Nebokati isiklik tüli. Ning siit ka järjekordsed kriitikasõnad peaministri ning Reformierakonna juhi Taavi Rõivase aadressile.

"Loomulikult on erakonna esimehe ülesanne suuta oma meeskonda tööle panna niimoodi, et ta ühtse meeskonnana toimiks. See on ääretult oluline mitte ainult Reformierakonnale, vaid loomulikult ka vabariigi valitsusele, sest nägime ju näiteks presidendivalimiste esimeses voorus riigikogus, et tegelikult erakonna esimees ei kontrolli oma fraktsiooni," märkis Ossinovski.

Ossinovski peatus ka parteikaaslastele peetud kõnes asjaolulul, mida tähendavad Reformierakonna ja Keskerakonna sisepinged sotsiaaldemokraatidele: "See on nagu mõne suure imetaja muttakukkumine. Lisaks enda määrimisele lendab ka kõik ümbritsev pritsmeid täis. Seega peame me kindlasti hoidma oma silmad ja kõrvad lahti. Eks ikka selleks, et õigel ajal õigeid otsuseid langetada."

Toimetaja: Priit LutsFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.