Ossinovski pingetest Reformis ja Keskis: nagu suure imetaja muttakukkumine ({{commentsTotal}})

{{1476612531000 | amCalendar}}

Sotsiaaldemokraatliku erakonna juht Jevgeni Ossinovsi mõistis täna erakonnakaaslaste ees esinedes hukka Reformierakonna peasekretäri rünnaku Siim Kallase vastu. Ühtlasi jagus kriitikanoote peaminister Taavi Rõivase aadressil.

Ossinovski keskendus SDE volikogu koosolekul täna Eesti poliitmaastikku kirjeldades peamiselt teistele erakondadele. Pärast põgusaid nöökeid teovõimetuse tiitli saanud vabaerakonna ja pigem valdavalt internetitrollide poolt hääli saava EKRE aadressil võttis Ossinovski analüüsida Keskerakonna sisepingeid, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Novembrikuist Keskerakonna kongressi silmas pidades tõdes Ossinovski, et suure tõenäosusega saab tegemist olema Edgar Savisaare poliitiliste matustega. Samas sõnas Ossinovski ka hilisemas intervjuus, et puhtalt võimu ülevõtmine ei pruugi tähendada, et Keskerakonnas rahu saabub.

"Enamikes kohtades, kus on sellist revolutsiooni, vanade olijate vastu tehtud, on reeglina revolutsionäärid olnud väga üksmeelsed, et tuleb vana juht maha võtta. Aga kui võim käes on, et kuidas seda organisatsiooni juhtida, selles osas tihti minnakse tülli. Ja eks see potentsiaal on keskerakonnas ka kahtlemata olemas," sõnas SDE juht.

Keskerakonna ees seisvate küsimustena tõi Ossinovski välja nii tänase tegutsemispraktika muutmise, kui ka dilemma, mida teha edasi Savisaare tänaste toetajatega.

"Ma arvan, et Keskerakonna lõhenemine rohkem nii-öelda venekeelseks erakonnaks ja eestikeelseks erakonnaks kindlasti ei oleks hea areng eestile," hindas ta.

Seda, et Keskerakonna suunamuutus võiks kohe hakata ka tänast valitsust kõigutama Ossinovski ei usu. Vähemalt mitte seni, kuni tänane koalitsioon veel kuidagi toimib.

Samas tõdeb ta, et kuna paralleelselt keskerakonnaga vaevleb siseheitlustes ka Reformierakond, võib koalitsiooni ees seisvat olukorda tõsiseks proovikiviks nimetada küll.

Viimastel päevadel avalilikkuse ees lahti rullunud tüli Reformierakonna auesimehe Siim Kallase ja peasekretäri Reimo Nebokati vahel jääb Ossinovski küll pigem Kallase poolele.

"Reformierakonna peasekretäri rünnak auesimehe vastu oli kahtlemata näotu. Kunagi ei kujutaks ma midagi sellist ette sotsiaaldemokraatlikus erakonnas. Olen rääkinud ka teiste erakondade esindajatega, kes muidugi vaatasid seda väga suurte silmadega," rääkis Ossinovski.

Samas usub ta, et küsimus on siiski hulga laiem, kui Kallase-Nebokati isiklik tüli. Ning siit ka järjekordsed kriitikasõnad peaministri ning Reformierakonna juhi Taavi Rõivase aadressile.

"Loomulikult on erakonna esimehe ülesanne suuta oma meeskonda tööle panna niimoodi, et ta ühtse meeskonnana toimiks. See on ääretult oluline mitte ainult Reformierakonnale, vaid loomulikult ka vabariigi valitsusele, sest nägime ju näiteks presidendivalimiste esimeses voorus riigikogus, et tegelikult erakonna esimees ei kontrolli oma fraktsiooni," märkis Ossinovski.

Ossinovski peatus ka parteikaaslastele peetud kõnes asjaolulul, mida tähendavad Reformierakonna ja Keskerakonna sisepinged sotsiaaldemokraatidele: "See on nagu mõne suure imetaja muttakukkumine. Lisaks enda määrimisele lendab ka kõik ümbritsev pritsmeid täis. Seega peame me kindlasti hoidma oma silmad ja kõrvad lahti. Eks ikka selleks, et õigel ajal õigeid otsuseid langetada."

Toimetaja: Priit LutsLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema