Eelnõu pikendab päästeametnike valveaega 27 tunni võrra kuus ({{commentsTotal}})

Autor: Siim Lõvi /ERR

Päästeteenistuse seaduse eelnõu suurendab päästeteenistujatel valveaja kestust kuus 27 tunni võrra – päästetöös osalevad päästjad töötavad aga summeeritud tööaja alusel ning nende suhtes valveaega ei kohaldata.

Kehtiva seaduse kohaselt kestab päästeteenistuja valveaeg kuni 128 tundi kuus, pärast muudatust aga kuni 155 tundi. Maksimaalse valveaja pikendamise taga on päästeameti koosseisu- ja struktuurimuudatused. Näiteks on võrreldes 2014. aastaga üheksa päästetöötaja töökohtadest saanud päästeametnike ametikohad, ühtlasi on koondatud seitse valvemenetleja teenistuskohta.

Eelnõu seletuskirja järgi tagab muudatus tööülesannete tõrgeteta täitmise ning on ka mõistlik, sest näiteks prokuröride ja vanglaametnike maksimaalne valveaeg on kuni 250 tundi kuus.

Päästeametis peavad valves olema valvemenetleja, regiooni korrapidamisgrupi vastutav korrapidaja, korrapidaja abi, demineerija ning pressiesindaja. Üldjuhul on päästeteenistujad valves nädal aega ehk 125,5 tundi.

Erandjuhtudel võib tekkida vajadus valvata rohkem kui üks nädal – näiteks puhkuste ajal või haigestumiste korral, aga ka üldise suundumuse tõttu avalikus teenistuses ametikohti vähendada.

Muudatus võimaldab päästeteenistujal valvata kuus umbes 1–1,5 päeva rohkem. Valveaja pikendamine laseb asutusel oma tegevusi paremini planeerida, märgib eelnõu seletuskiri.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNSLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.