Eelnõu pikendab päästeametnike valveaega 27 tunni võrra kuus ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Päästeteenistuse seaduse eelnõu suurendab päästeteenistujatel valveaja kestust kuus 27 tunni võrra – päästetöös osalevad päästjad töötavad aga summeeritud tööaja alusel ning nende suhtes valveaega ei kohaldata.

Kehtiva seaduse kohaselt kestab päästeteenistuja valveaeg kuni 128 tundi kuus, pärast muudatust aga kuni 155 tundi. Maksimaalse valveaja pikendamise taga on päästeameti koosseisu- ja struktuurimuudatused. Näiteks on võrreldes 2014. aastaga üheksa päästetöötaja töökohtadest saanud päästeametnike ametikohad, ühtlasi on koondatud seitse valvemenetleja teenistuskohta.

Eelnõu seletuskirja järgi tagab muudatus tööülesannete tõrgeteta täitmise ning on ka mõistlik, sest näiteks prokuröride ja vanglaametnike maksimaalne valveaeg on kuni 250 tundi kuus.

Päästeametis peavad valves olema valvemenetleja, regiooni korrapidamisgrupi vastutav korrapidaja, korrapidaja abi, demineerija ning pressiesindaja. Üldjuhul on päästeteenistujad valves nädal aega ehk 125,5 tundi.

Erandjuhtudel võib tekkida vajadus valvata rohkem kui üks nädal – näiteks puhkuste ajal või haigestumiste korral, aga ka üldise suundumuse tõttu avalikus teenistuses ametikohti vähendada.

Muudatus võimaldab päästeteenistujal valvata kuus umbes 1–1,5 päeva rohkem. Valveaja pikendamine laseb asutusel oma tegevusi paremini planeerida, märgib eelnõu seletuskiri.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNSVenemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.Venemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.

Raport: Vene sõjalaev tülitas Saber Strike'i varustanud USA kaubalaeva

Baltimaadesse iga-aastaseks sõjaväeõppuseks Saber Strike mai lõpus varustust toonud USA lipu all sõitvat kaubalaeva M/V Green Ridge tülitasid Vene sõjalaev ja kopterid.

Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics