ERR Calais's: laagri maatasa tegemine võib inetult lõppeda ({{commentsTotal}})

Rändekriisi halva haldamise sümboliks saanud põgenikelaager Prantsusmaa sadamalinnas Calais's võib juba esmaspäeval minna lammutamisele. "Aktuaalne kaamera" käis olukorraga tutvumas kohapeal.

Reporter Johannes Tralla võttis vaatepildi kokku nii: muda ja vaikiv meeleheide. 10 000 tupikusse jõudnud inimest kilest ja puidujääkidest püstitatud hüttides, mis on rändekriisi üheks sümboliks Põhja-Prantsusmaa sadamalinnas Calais's.

Põgenik Sudaanist ütles, et elu seal on nagu põrgus. Saatusekaaslane Afganistanist lisas, et kõik on inimesed ja inimesed leiavad alati võimaluse ellu jääda.

Prantsusmaa president Francois Hollande käis kuu aja eest Calais's ja lubas inimestele, kes on põgenikelaagrist linnaservas tüdinud, et veel selle aasta jooksul tehakse džungliks nimetatud laager maatasa.

Presidendi plaani kriitikud ütlevad, et sellest ei ole mitte mingit kasu, sest kohe kui buldooserid platsilt lahkuvad, ehitatakse laager uuesti üles. Just nii juhtus viimati veebruaris, kui pool laagrist lammutati ja vaid paari kuuga veel suuremas mahus ülesehitati.

"Nad lihtsalt raiskavad oma aega ja raha. Isegi kui nad ehitaksid suure müüri ümber Euroopa, roniksid inimesed ikka üle müüri ja tuleksid siia," kinnitas põgenik Afganistanist.

Ligi 10 000 džungli asukast 1000 on saatjata alaealised. Briti võimudele teadaolevalt on pea kahesajal lapsel sugulased juba Suurbritannias, mis peaks neile piiri avama. Aga bürokraatia on veninud juba üle viie kuu.

Teade laagri peatsest sulgemisest on Londoni pannud kiiremini liigutama - laste evakueerimine on nüüd vaid päevade küsimus, kirjutab BBC. Vabatahtlikud on mures, et meeleheites lapsed pöörduvad inimkaubitsejate poole. Kui laagrit viimati kevadel lammutada püüti, läks 129 last kaduma. Püüdes alaealistega kontakti hoida, jagavad abiorganisatsioonid neile nüüd mobiiltelefone.

Mida põgenikud telklaagris veel "Aktuaalsele kaamerale" rääkisid, vaata videost.

Toimetaja: Priit LutsVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.