ERR Calais's: laagri maatasa tegemine võib inetult lõppeda ({{commentsTotal}})

Rändekriisi halva haldamise sümboliks saanud põgenikelaager Prantsusmaa sadamalinnas Calais's võib juba esmaspäeval minna lammutamisele. "Aktuaalne kaamera" käis olukorraga tutvumas kohapeal.

Reporter Johannes Tralla võttis vaatepildi kokku nii: muda ja vaikiv meeleheide. 10 000 tupikusse jõudnud inimest kilest ja puidujääkidest püstitatud hüttides, mis on rändekriisi üheks sümboliks Põhja-Prantsusmaa sadamalinnas Calais's.

Põgenik Sudaanist ütles, et elu seal on nagu põrgus. Saatusekaaslane Afganistanist lisas, et kõik on inimesed ja inimesed leiavad alati võimaluse ellu jääda.

Prantsusmaa president Francois Hollande käis kuu aja eest Calais's ja lubas inimestele, kes on põgenikelaagrist linnaservas tüdinud, et veel selle aasta jooksul tehakse džungliks nimetatud laager maatasa.

Presidendi plaani kriitikud ütlevad, et sellest ei ole mitte mingit kasu, sest kohe kui buldooserid platsilt lahkuvad, ehitatakse laager uuesti üles. Just nii juhtus viimati veebruaris, kui pool laagrist lammutati ja vaid paari kuuga veel suuremas mahus ülesehitati.

"Nad lihtsalt raiskavad oma aega ja raha. Isegi kui nad ehitaksid suure müüri ümber Euroopa, roniksid inimesed ikka üle müüri ja tuleksid siia," kinnitas põgenik Afganistanist.

Ligi 10 000 džungli asukast 1000 on saatjata alaealised. Briti võimudele teadaolevalt on pea kahesajal lapsel sugulased juba Suurbritannias, mis peaks neile piiri avama. Aga bürokraatia on veninud juba üle viie kuu.

Teade laagri peatsest sulgemisest on Londoni pannud kiiremini liigutama - laste evakueerimine on nüüd vaid päevade küsimus, kirjutab BBC. Vabatahtlikud on mures, et meeleheites lapsed pöörduvad inimkaubitsejate poole. Kui laagrit viimati kevadel lammutada püüti, läks 129 last kaduma. Püüdes alaealistega kontakti hoida, jagavad abiorganisatsioonid neile nüüd mobiiltelefone.

Mida põgenikud telklaagris veel "Aktuaalsele kaamerale" rääkisid, vaata videost.

Toimetaja: Priit LutsViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema