Eesti saatis Haiti katastroofipiirkonda kaks päästjat ({{commentsTotal}})

Haiti katastroofipiirkonda suunduvate päästjate ülesandeks on orkaani Matthew tagajärgede likvideerimine ja Haitile antava abi koordineerimne. Eestlaste missioon kestab 21 päeva.

Kaheliikmeline meeskond asus teele hommikul kell 5 ning esimene peatus on Taanis, kus liitutakse ülejäänud meeskonnaga. Missioon toimub Taani egiidi all koostöös Soome, Rootsi ja Norra päästemeeskonnaga, samuti toetab seda rahaliselt Suurbritannia, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Baaslaagri tehnik Rauno Kurvits ütles, et täpsemalt kuulevad nad oma ülesannetest juba Taanis.

"Meie ehitame seal selle kergbaaslaagri üles. Et siis humanitaarabi andjatel oleks kusagil olla. Et nad saaksid normaalselt elada, selgitas ta.

Orkaan tabas Haitit 4. oktoobril ning ajakirjanduse andmeil on hukkunuid üle 500 ja ning infrastruktuurist on kohati üle 80% kahjustatud.

On paiku, kuhu pääseb vaid helikopteriga. Abi vajab 1,4 miljonit inimest. Punase Risti andmetel on Haitil hakanud levima koolera, kuna üleujutuse tõttu on kraanivesi segunenud kanalisatsiooniveega ning oodata on suuremat haiguspuhangut.

Kergbaaslaagri meedik Maris Filippov selgitas, et tema ülesanna on jälgida, et laagris olevad meeskonnaliikmed oleksid terved, et nad jälgiks hügieenireegleid ja üldine sanitaarolukord vastaks normidele. "Sest nakkuste oht on suur ja haigeks keegi jääda ei taha."

Päästeameti peadirektori Kuno Tammearu sõnul on Eesti Päästemeeskonna eksperdid osalenud varem sarnastel humanitaarpartnerluse missioonidel Omaanis ja Sierra Leones.

Toimetaja: Priit LutsFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.