Vabaerakond läheb kohalikele valimistele valimisliitude koosseisus ({{commentsTotal}})

Autor: Siim Lõvi /ERR

Vabaerakonna esinduskogu otsustas, et erakonna liikmed kandideerivad aasta pärast toimuvatel kohalike volikogude valimistel valimisliitudes.

Postimees kirjutab, et Vabaerakond oma nimekirjadega valimistele ei lähe.

"Omavalitsustele tuleb tagada kindel tulubaas ja sõltumatus. Erakondade peakontoritel ei ole igasse valda ja linna asja. Kohalik poliitika on teed, haridus, heakord, sotsiaalteenused, mitte ideoloogia. Me vastandume suurparteide katsetele Eestit tsentraliseerida ja omavalitsusi parteistada, seejuures haldusreformi abil," ütles Talvik.

Vabaerakonna esinduskogu ei toeta seadust, mille järgi võib riigikogu liige kuuluda samal ajal kohalikku volikokku ning lubas, et erakonna saadikud nii ei käitu.

"Vabaerakond ei kasuta valimistel peibutusparte ehk kandideerimist mandaati vastu võtmata ega talu kahel toolil istumist ehk kuulumist korraga riigikokku ja kohalikku volikokku," otsustas esinduskogu.

Toimetaja: Marek KuulVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.