Merkel lubas Saksamaa kaitse-eelarve tõsta kahele protsendile SKP-st ({{commentsTotal}})

Saksa sõdurid ja kaitseminister Ursula von der Leyen Autor: Tobias Scwarz/AFP/Scanpix

Saksamaa kantsler Angela Merkel lubas kristlike demokraatide Paderborni noorteorganisatsioonis kõneldes Saksamaa kaitse-eelarve tõsta praeguselt 1,2 protsendilt kahele protsendile SKP-st, edastas Deutsche Welle.

Tegemist on kaitsekulutuste järsu tõstmisega ja nii viib Saksamaa need vastavusse NATO liikmesriigile esitatava kohustusega.

USA on möödunud aastatel korduvalt kurtnud, et paljud NATO Euroopa liikmesriigid ei panusta kaitsevõimesse piisavalt.

Merkel tõdes, et Saksamaa ei saa välismaailma usaldada enam nii, nagu ta seni on usaldanud.

Allikas: BNSMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.