5 uudist, mida täna hommikul teada ({{commentsTotal}})

Viis uudist Autor: ERR/Fotor

Siin on valik uudiseid tänasest hommikust!

 

Õiguskomisjon otsib lahendust Kohtla-Järve elanike küttevõlgnevustele

Riigikogu õiguskomisjon arutab esmaspäeval, mida saaks ette võtta Kohtla-Järvel asuvate kortermajade pikaajalise ja jätkuvalt kasvava küttevõlgnevuse ohjeldamiseks.

"Maksejõulise elanikkonna vähenemine Kohtla-Järvel on kaasa toonud korterite väärtuse vähenemise ja see on sageli väiksem kui olemasolev küttevõlg. Sellises olukorras ei ole võlausaldajatel otstarbekas võlgnikke hageda, kuna ka sundtäitmise kaudu ei ole võimalik kuhjunud nõudeid rahuldada," märkis õiguskomisjoni esimees Heljo Pikhof.

Ta lisas, et samas elab nendes kortermajades inimesi, kes tasuvad oma kommunaalmakseid korralikult ning on võlgnike suure hulga tõttu sunnitud kannatama.

Pikhofi sõnul vajab komisjonis näiteks arutamist küsimus, kas oleks võimalik probleemsetesse majadesse lõksu jäänud inimesi ümber paigutada sarnastesse kortermajadesse, kus maksevõlad ei ole kroonilise iseloomuga.


Keskkonnakomisjon arutab Reidi tee projekti


Riigikogu keskkonnakomisjoni istungil on tähelepanu keskmes Reidi tee ehitusprojekt, mida aruatakse koos asjaomaste asutuste ja huvigruppide esindajatega.

Keskkonnakomisjoni esimehe Rainer Vakra sõnul jättis Tallinna Keskkonnaamet täiesti põhjendatult projekti kooskõlastamata, sest puudub eelhinnang, milles käsitletaks kõiki keskkonnakaitsega seotud võimalikke mõjusid.

Kadrioru pargi kaitseala valitseja mure on aga, et projektis pole piisava põhjalikkusega kirjeldatud kaitsealale jääva haljastuse säilimise meetmeid.

Reidi tee on Tallinna linnale oluline liiklussõlm, mille rajamisel tuleb aga spetsialistide hinnangul langetada otsuseid, kus on arvesse võetud liikluse parema korralduse kõrval ka keskkonna tegureid.


ESA kulgur alustas laskumist Marsi pinnale

Seitse kuud tagasi Maalt teele asunud kulgur Schiaparelli lahkus emalaevalt ja alustas laskumist Marsile.

Euroopa Kosmoseagentuuri juhtimiskeskus Saksamaal teatas, et kosmoselaevast eraldumine läks korda.

Laskumisteekond on ligi miljon kilomeetrit ja arvutuste kohaselt peaks Schiaparelli Marsi pinnale jõudma kolmapäeval.

Kulguriga tahetakse proovile panna tehnoloogia, mida on kavas kasutada edasisel Marsi uurimisel ja seal elumärkide otsimisel.


USA ja Suurbritannia kaaluvad Venemaale uusi sanktsioone

 

USA ja Suurbritannia hoiatasid pühapäeval, et lääneliitlased kaaluvad seoses Aleppo pommitamisega täiendavate majandussanktsioonide kehtestamist Süüria režiimile ja Venemaale.

Ühendriikide välisminister John Kerry nimetas tsiviilisikute pommitamist Süürias inimsusvastaseks kuriteoks ning Briti välisminister Boris Johnson kutsus Moskvat üles halastust üles näitama.

Kerry ja Johnson arutasid Londonis Süüria olukorda teiste seas Prantsusmaa, Saksamaa ja Euroopa Liidu esindajatega.

Prantsusmaa välisminister Jean-Marc Ayrault märkis siiski, et Venemaa ja Iraaniga ollakse alati valmis läbirääkimisi pidama. "Eeltingimuseks on siiski pommitamise peatamine," lisas Ayrault.


Bengals jätkas kümnendite pikkust kaotusseeriat

Margus Hundi koduklubi Cincinnati Bengals kaotas ameerika jalgpalli liigas NFL võõrsil New England Patriotsile 17:35.

Hundi arvele jäi kaks palliga vastase mahajooksmist. New Englandi tähe Tom Brady nimele jäi kolm touchdown'i.

Bengals on kaotanud nüüd kuus viimast võõrsilmängu Patriotsile. Seejuures Foxborough's pole võidetud alates 1986. aastast.

Oma konverentsis asub Bengals kahe võidu ja nelja kaotusega 11. kohal. Divisjonis ollakse Pittsburgh Steelersi (4-2) ja Baltimore Ravensi (3-3) järel ning Cleveland Brownsi (0-6) ees kolmandad. Bengalsi vastane Patriots on alustanud hooaega viie võiduga kuuest mängust.

 

Ilmateade

Täna tuleb vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub lõunakaare tuul 2-7, saarte rannikul kuni 10 m/s. Õhutemperatuur on +3..+7°C.

Toimetaja: Allan Rajavee{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised