Briti pank külmutas Russia Today konto ({{commentsTotal}})

Russia Today peatoimetaja Margarita Simonjan.
Russia Today peatoimetaja Margarita Simonjan. Autor/allikas: Valery Sharifulin/TASS/Scanpix
{{1476702091000 | amCalendar}}

NatWest pank külmutas Venemaa riikliku ringhäälingu Russia Today (RT) pangakonto, teatas peatoimetaja Margarita Simonjan sotsiaalmeedias.

"Meie pangakontod on Suurbritannias blokeeritud. Kõik meie kontod. "Otsuse vastu ei saa kaevata". Elagu sõnavabadus!" kirjutas Simonjan.

Tema sõnul pank oma otsust ei põhjendanud.

Simonjani sõnul keeldub kogu Royal Bank of Scotland Group, mille osa NatWest on, RT-d teenindamast.

"Me vaatasime hiljuti üle teie pangakorraldused ja jõudsime järeldusele, et me ei paku teile enam neid võimalusi," kirjutas NatWest RT Londoni kontorile saadetud kirjas.

Pank kinnitas, et otsus on lõplik ning edasi selle üle ei arutleta.

RT veebi postitatud kirjast selgub, et varade külmutamine pole siiski veel jõustunud, vaid see juhtub 12. detsembril.

Venemaa riigiduumasse kuuluv võimupartei Ühtne Venemaa liige Sergei Železnjak ütles, et parlament nõuab Suurbritannialt selgitust.

Simonjan ütles, et panga otsus puudutab ka osade Suurbritannia RT kõrgete töötajate isiklikke kontosid.

"Nad ei ole selgitanud põhjuseid ja ma arvan, et nad ei suuda selgitust anda, sest neil ei ole mingeid põhjuseid. Meil on seal täiesti läbipaistev tegevus, täiesti läbipaistev rahastamine. Selles küsimuses pole kunagi kaebusi olnud," rääkis Simonjan.

"Nad ei ole suutnud meid alistada lihtsalt meid teotades, norides meie ringhäälingu kallal, seega otsustasid nad kasutada panga tiiba: "Püüdke teha ülekandeid, kui kõik teie pangakontod on suletud". Me püüame," lisas ta.

May: NatWesti otsus on panga küsimus

NatWesti otsus peatada RT pangandusteenused on panga enda teha, ütles Suurbritannia peaministri Theresa May pressiesindaja.

"See on panga küsimus ja nende enda otsustada, kellele nad pakuvad teenuseid, olenevalt enda riskivalmidusest," ütles pressiesindaja ajakirjanikele. 

RT on varem sattunud Suurbritannia ringhäälinguregulaatori Ofcomi sanktsioonide alla kallutatud kajastamise eest. Sealhulgas väidete eest, et BBC "lavastas" keemiarünnaku Süüria-teemalise artikli jaoks.

Venemaa meediaväljaanded on viimasel ajal Suurbritanniasse tunginud. Augustis alustas Edinburgh'is oma raadioprogramme riigi rahastatud Sputnik, mille eesmärk on enda sõnul rääkida šotlastele ja brittidele seda, mis "on jäänud ütlemata". Kriitikute hinnangul on aga Sputnik Kremli suuvooder.

Ka ajaleht Pravda valmistub tuleva aasta jaanuaris avama Edinburgh'is oma veebitoimetust. 

Toimetaja: Merili NaelVenemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.Venemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.

Raport: Vene sõjalaev tülitas Saber Strike'i varustanud USA kaubalaeva

Baltimaadesse iga-aastaseks sõjaväeõppuseks Saber Strike mai lõpus varustust toonud USA lipu all sõitvat kaubalaeva M/V Green Ridge tülitasid Vene sõjalaev ja kopterid.

Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics