Vakra sõnul toetab riigikogu keskkonnakomisjon Reidi tee rajamist ({{commentsTotal}})

{{1476706957000 | amCalendar}}

Riigikogu keskkonnakomisjoni esimehe Rainer Vakra sõnul arutas komisjon Tallinnasse plaanitava Reidi teega seotud keskkonnaküsimusi, kuid põhimõtteliselt komisjoniliikmed toetavad kavandatava tee ehitamist.

"Üldiselt oli keskkonnakomisjoni liikmete ühene arusaam, et seda teed on vaja ja et see on mõistlik lahendus. Küsimus oli ainult selles, kui palju oli kedagi kaasatud ja mis olid need keskkonnanüansid, millle üle nüüd käib lõplik arutelu," ütles Vakra esmaspäeval BNS-ile.

Vakra sõnul tekkis komisjoni istungil küsimus, miks Tallinn ei alustanud Reidi tee projekti puhul uuesti keskkonnamõju hindamist. "Ehk miks kasutati 2007. aastal tehtud keskkonnamõju hindamist, mis oli tehtuid vanale projekti versioonile," rääkis riigikogu keskkonnakomisjoni esimees. Tema sõnul küsisid seda eriti komisjoni istungile kutsutud Tallinna ülikooli keskkonnakorralduse professor ja kodanikuühenduse Merelinna Kaitseks esindaja.

Teine plokk küsimusi oli seotud konkreetsemalt Reidi tee projekti keskkonnamõjudega, ütles Vakra. "Siin me vaatasime üle olemasoleva projekti tänased puudused. Ehk, mis juhtub merekeskkonnaga, kuidas käideldakse sadevett ja kolmandaks - kui palju see mõjutab ikkagi Kadrioru parki ja Kadrioru pargi rohelust," rääkis sotsiaaldemokraatliku erakonna liige Vakra.

Vakra viitas ka sellele, et keskkonnaamet on Reidi tee osas praeguseks saavutanud osalise kokkuleppe, kus näiteks varem maha võtta plaanitud 100-aastane tamm ja mõned teised väärtuslikud puud säilitatakse plaanitava teetrassi nihutamisega.

Riigikogu keskkonnakomisjoni esmaspäevasele koosolekule Reidi tee teemal olid kutsutud MTÜ Merelinna Kaitseks esindaja ning Tallinna Ülikooli keskkonnakorralduse professor Helen Sooväli-Sepping, Tallinna abilinnapea Taavi Aas, Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juhataja asetäitja, linna peaarhitekt Endrik Mänd, Tallinna Kommunaalameti juhataja Ain Valdmann, Säästva Eesti Instituudi vanemekspert Mari Jüssi, Keskkonnaameti peadirektor Andres Onemar ning Tallinna Sadama, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Keskkonnaministeeriumi ja teiste asjaomaste asutuste spetsialistid.

Keskkonnaamet jättis septembri lõpus kooskõlastamata paljuvaieldud Tallinna mereäärse Reidi tee ehitusloa.

Kodanikeühendused soovivad oodata ära pooleliolevate uuringute tulemused

Kodanikuühendused soovisid istungil teada, miks ei pidanud Tallinn oluliseks tellida uut keskkonnamõjude hinnangut, sest viimane pärineb 9 aasta tagusest ajast, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tallinna linnapea Taavi Aas selgitas, et kuna planeeritava tee maht on tunduvalt kahanenenud, on seda ka keskkonnamõjud.

Sotsiaaldemokraadist keskkonnakomisjoni liige Mark Soosaar on veendumusel, et Russalka juures tuleb autod suunata maa-alusesse tunnelisse.

"Selge on see, et liiklus tuleb viia mujale, antud juhul maa alla. Ja kui läheb kaks korda kallimaks, siis läheb, aga asi on seda väärt," märkis ta.

Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aas soovitas olukorrale realistlikult läheneda.

"Olgem realistid, tegemist on mereäärega, isegi kui see esialgne investeering oleks kaks korda kallim, kui see on täna, siis me peame arvestama pideva ekspluatatsiooni kuluga. Ehk seal tuleb tegeleda pideva vee välja pumpamisega ja teiselt poolt keskkonnamõju võiks sellise tunneli kujul olla märgatvalt suurem," selgitas Aas.

Kodanikuühendused, eesotsas mittetulundusühinguga Merelinna Kaitseks, ei toeta samuti tunneli ideed. Nende sõnul on võimalik projekti linnakodanikele meelepäraseks muuta ka muul viisil. Esimeses järjekorras tuleks projektiga aeg maha võtta ja ära oodata pooleliolevate uuringute tulemused.

"Nii Tallinna linna kui majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi eestvõttel on algatatud erinevad uuringud. Samuti Viimsi suunal - Viimsi liikuvuskava, Tallinna linna liikuvuskava, raskeveoste uuring, need uuringud on tegemisel, me ei tea neid tulemusi ja neid võiks arvestada selle tee projekteerimisel," sõnas MTÜ Merelinna Kaitseks esindaja ja TLÜ keskkonnakorralduse professor Helen Sooväli-Sepping.

Linna teatel ollakse suure avaliku huvi tõttu projekteerimisgraafikust veidi maas, kuid siiski soovitakse aasta lõpus ehitustöödega algust teha.

Toimetaja: Marju Kaasik, Laur ViirandVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema