Maardus valiti välja Bõstrovi ausamba ideekonkursi võitja ({{commentsTotal}})

Georgi Bõstrovi ausamba eskiis, autor Aleksander Litvinov. Autor: Maardu linnavalitsus

Maardu linnavalitsuse istungil tunnistati Maardu linna kauaaegse linnapea Georgi Bõstrovi mälestuse jäädvustamiseks korraldatud skulptuuride ideekonkursil võitjaks Aleksander Litvinovi töö.

Kokku laekus konkursile eskiise kolmelt autorilt, mis olid vormistatud paberkandjal ja mudelitena ning kujutasid erinevatel postamentidel Bõstrovi büsti või täisfiguuri pingil istumas.

Linnavalitsus korraldas Maardu Vaba Aja Keskuse ruumides avaliku väljapaneku, mille eesmärgiks oli anda ka linnaelanikele võimalus oma arvamuse avaldamiseks.

"Aleksander Litvinovi töö - pronksist büst postamendil - pälvis linnaelanike ja Bõstrovi lese suurima poolehoiu ning linnavalitsus otsustas jätkata koostööd selle autoriga," teatas Maardu linnapea Vladimir Arhipov.

Kuna ka teised esitatud tööd vastasid konkursi tingimustele, otsustas linnavalitsus premeerida kõiki autoreid võrdse summaga, milleks on 500 eurot.

Tegelik kuju maksumus selgub pärast lõpliku pakkumuse saamist. Võidutöö püstitamine Kellamäe parki on kavandatud 2017. aasta kevadesse.

Bõstrov oli Maardu linnapea aastatel 1996-2013, seejärel Maardu linnavolikogu esimees ning mullu jaanuarist kuni surmani sama aasta 15. oktoobril taas linnapea.

1956. aastal sündinud Aleksander Litvinov lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi skulptuuri erialal 1980. aastal. Aastast 1992 on ta Eesti Kunstnike Liidu liige ja kuulub Kujurite Ühendusse. Aastast 2010 on ta ka Vene kunstnike liidu liige.

Toimetaja: Laur ViirandVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.