Politsei tabas ligi 50 varguses kahtlustatava ({{commentsTotal}})

Politsei tabas eelmisel nädalal mehe, keda kahtlustatakse ligi poolesajas varguses, mille kogukahju on enam kui 60 000 eurot. Politsei kahtlustab, et kuritegude toimepanekul võis abis olla ka mehe elukaaslane.

Läinud nädalal pidasid Põhja prefektuuri kriminaalbüroo ametnikud koos K-komando eriüksusega Tallinnas Tähesaju kaubanduskeskuse juures kinni 36-aastase Maksimi. Mees oli lõhkunud poe akna ning haaranud sealt kaasa kuus seljakotti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Just selline kiire aknalõhkumine ja lähimate kättesattunud asjade kaasahaaramine oligi mehe stiil. Ta käis vargil nii ettevõtetes kui ka korterites.

Läbiotsimisel leidsid politseinikud mehe kodust tõenäoliselt varastatud käekellasid, parfüüme, alkoholi ja ehteid. Mees tegutses lisaks kesklinnale ka Mustamäel, Õismäel, Lasnamäel, Nõmmel ja Maardus.

Oma nägu varjas ta respiraatori, aga ka riidest mütsi taha.

"Kui ta eluruumi vargust pani toime akna kaudu, siis, kui tal oli rohkem aega, varastas ta sokkidest televiisorini. Kui ta läks öösel vargust toime panema eluruumi, kus inimesed magasid, siis ta kiiruga näppas sülearvuti. Ütleme nii, et /.../ väga raske oli välja selgitada, et just üks isik võiks neid kuritegusid toime panna," selgitas Põhja prefektuuri kriminaalbüroo politseikapten Toomas Jervson.

Kurjategija tabamise tegigi raskemaks asjaolu, et ta tegutses üle linna, ei erinenud oma vargustekäekirja poolest paljudest, samas ei kuulunud ta politsei jaoks n-ö riskirühma ehk polnud otseses rahahädas ega alkoholi- või narkosõltuvuses.

Oma motiivi pole ehitajana töötanud Maksim seni uurijatele avaldanud.

"Antud inimesel sõltuvusi polnud ja materiaalses mõttes oli tal kõik olemas ja vajadust kuritegu toime panna, et leiba lauale saada, kindlasti ei olnud," kinnitas Jervson.

"Isikul oli püsiv töökoht, tal oli regulaarne sissetulek - selles mõttes jääb selgusetuks, mis ajendas teda neid kuritegusid toime panema," ütles Põhja ringkonnaprokurör Merika Nimmo.

Politseil on alust arvata, et ka Maksimi elukaaslane võis mehe tegevusele kaasa aidata, kuid see on veel selgitamisel.

Juhtunu osas on alustatud kriminaalmenetlust ja Maksim võetud eeluurimise ajaks vahi alla.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.