Politsei tabas ligi 50 varguses kahtlustatava ({{commentsTotal}})

Politsei tabas eelmisel nädalal mehe, keda kahtlustatakse ligi poolesajas varguses, mille kogukahju on enam kui 60 000 eurot. Politsei kahtlustab, et kuritegude toimepanekul võis abis olla ka mehe elukaaslane.

Läinud nädalal pidasid Põhja prefektuuri kriminaalbüroo ametnikud koos K-komando eriüksusega Tallinnas Tähesaju kaubanduskeskuse juures kinni 36-aastase Maksimi. Mees oli lõhkunud poe akna ning haaranud sealt kaasa kuus seljakotti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Just selline kiire aknalõhkumine ja lähimate kättesattunud asjade kaasahaaramine oligi mehe stiil. Ta käis vargil nii ettevõtetes kui ka korterites.

Läbiotsimisel leidsid politseinikud mehe kodust tõenäoliselt varastatud käekellasid, parfüüme, alkoholi ja ehteid. Mees tegutses lisaks kesklinnale ka Mustamäel, Õismäel, Lasnamäel, Nõmmel ja Maardus.

Oma nägu varjas ta respiraatori, aga ka riidest mütsi taha.

"Kui ta eluruumi vargust pani toime akna kaudu, siis, kui tal oli rohkem aega, varastas ta sokkidest televiisorini. Kui ta läks öösel vargust toime panema eluruumi, kus inimesed magasid, siis ta kiiruga näppas sülearvuti. Ütleme nii, et /.../ väga raske oli välja selgitada, et just üks isik võiks neid kuritegusid toime panna," selgitas Põhja prefektuuri kriminaalbüroo politseikapten Toomas Jervson.

Kurjategija tabamise tegigi raskemaks asjaolu, et ta tegutses üle linna, ei erinenud oma vargustekäekirja poolest paljudest, samas ei kuulunud ta politsei jaoks n-ö riskirühma ehk polnud otseses rahahädas ega alkoholi- või narkosõltuvuses.

Oma motiivi pole ehitajana töötanud Maksim seni uurijatele avaldanud.

"Antud inimesel sõltuvusi polnud ja materiaalses mõttes oli tal kõik olemas ja vajadust kuritegu toime panna, et leiba lauale saada, kindlasti ei olnud," kinnitas Jervson.

"Isikul oli püsiv töökoht, tal oli regulaarne sissetulek - selles mõttes jääb selgusetuks, mis ajendas teda neid kuritegusid toime panema," ütles Põhja ringkonnaprokurör Merika Nimmo.

Politseil on alust arvata, et ka Maksimi elukaaslane võis mehe tegevusele kaasa aidata, kuid see on veel selgitamisel.

Juhtunu osas on alustatud kriminaalmenetlust ja Maksim võetud eeluurimise ajaks vahi alla.

Toimetaja: Merili NaelPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics