Peeter Raudsik: kurdid ootavad oma panuse eest Mosulis ilmselt vastuteenet ({{commentsTotal}})

Esmaspäeval algas Iraagis operatsioon ISIS-e väljatõrjumiseks Mosuli linnast. Operatsioonis osalevad kurdi võitlejad hakkavad ilmselt oma panuse eest ka midagi vastu nõudma, arvas arabist ja ajakirjanik Peeter Raudsik.

Kataris viibiv Peeter Raudsik rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et Mosuli tagasivallutamine on väga tähtis, kuna 2014. aastal sai just selle linna ISIS-e kätte langemisega alguse rühmituse tõeline võidukäik Iraagis.

"Seega, kui nüüd Mosul langeb ISIS-e käest ära, siis see on loomulikult ideoloogiliselt hästi suur tagasilöök neile ja nende n-ö võidult-võidule käimine saab sellega lõpu," tõdes ta.

Mosuli tagasivallutamise operatsioonis osalevad ka kurdide pešmerga võitlejad. Raudsiku sõnul ootavad kurdid oma osalemise eest tõenäoliselt vastuteenet.

"ISIS-e Iraagist väljakihutamisega saab kurdi küsimus kindlasti taas suuremat tähelepanu, see on täiesti selge. Kurdide pešmerga üksustel on väga keskne ja oluline roll ISIS-e vastases võitluses ja seeda on üsna tõenäoline, et kurdid ootavad nüüd midagi oma senise panuse eest vastu ehk suuremat autonoomiat Iraagis või isegi iseseisvust," selgitas Raudsik.

"Paraku seisavad sellele selgelt vastu nii Iraagi keskvõim, Türgi, Iraan kui ka USA ehk uute pingete tekkimine kurdide ja kõigi teiste osapoolte vahel on üsna tõenäoline," lisas ta.

Iraagist pagevad ISIS-e võitlejad hakkavad Raudsiku sõnul koonduma Süüriasse kahte linna: Raqqasse kirdes ja Deir ez-Zori idas.

Nende linnade tagasivõtmine ISIS-e käest nõuab Raudsiku hinnangul Mosulist tunduvalt rohkem aega.

"Mitte keegi, olgu selleks Bashar al-Assadi väed, Venemaa, ameeriklased või türklased, pole valmis suurte jõududega sinna minema, mis tähendab, et ISIS-el on seal aega uuesti koonduda," arvas ta.

Toimetaja: Merili NaelKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.