Peeter Raudsik: kurdid ootavad oma panuse eest Mosulis ilmselt vastuteenet ({{commentsTotal}})

Esmaspäeval algas Iraagis operatsioon ISIS-e väljatõrjumiseks Mosuli linnast. Operatsioonis osalevad kurdi võitlejad hakkavad ilmselt oma panuse eest ka midagi vastu nõudma, arvas arabist ja ajakirjanik Peeter Raudsik.

Kataris viibiv Peeter Raudsik rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et Mosuli tagasivallutamine on väga tähtis, kuna 2014. aastal sai just selle linna ISIS-e kätte langemisega alguse rühmituse tõeline võidukäik Iraagis.

"Seega, kui nüüd Mosul langeb ISIS-e käest ära, siis see on loomulikult ideoloogiliselt hästi suur tagasilöök neile ja nende n-ö võidult-võidule käimine saab sellega lõpu," tõdes ta.

Mosuli tagasivallutamise operatsioonis osalevad ka kurdide pešmerga võitlejad. Raudsiku sõnul ootavad kurdid oma osalemise eest tõenäoliselt vastuteenet.

"ISIS-e Iraagist väljakihutamisega saab kurdi küsimus kindlasti taas suuremat tähelepanu, see on täiesti selge. Kurdide pešmerga üksustel on väga keskne ja oluline roll ISIS-e vastases võitluses ja seeda on üsna tõenäoline, et kurdid ootavad nüüd midagi oma senise panuse eest vastu ehk suuremat autonoomiat Iraagis või isegi iseseisvust," selgitas Raudsik.

"Paraku seisavad sellele selgelt vastu nii Iraagi keskvõim, Türgi, Iraan kui ka USA ehk uute pingete tekkimine kurdide ja kõigi teiste osapoolte vahel on üsna tõenäoline," lisas ta.

Iraagist pagevad ISIS-e võitlejad hakkavad Raudsiku sõnul koonduma Süüriasse kahte linna: Raqqasse kirdes ja Deir ez-Zori idas.

Nende linnade tagasivõtmine ISIS-e käest nõuab Raudsiku hinnangul Mosulist tunduvalt rohkem aega.

"Mitte keegi, olgu selleks Bashar al-Assadi väed, Venemaa, ameeriklased või türklased, pole valmis suurte jõududega sinna minema, mis tähendab, et ISIS-el on seal aega uuesti koonduda," arvas ta.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema