Relvaomanike statistika ei kinnita juttu 5. kolonnist ({{commentsTotal}})

Autor: Postimees/Scanpix

Politsei- ja piirivalveameti andmetest nähtub, et keskmine relvaomanik pole EKRE juhi Mart Helme portreteeritud vene rahvusest noormees, vaid 45–55-aastane vintraudse püstoliga harjumaalane.

Septembri lõpu seisuga on Eestis 27 335 relvaomanikku, kellel on kokku 57 612 relva ning kõige rohkem relvi, üle 10 000, on Harjumaal, järgneb Ida-Virumaa 2223 ja Pärnumaa 2115 relvaga, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kõige rohkem relvaomanikke on vanuses 46–55, neid on üle 6000 ning kõige vähem on relvi alla 25-aastastel ehk 421. Relvalube on oktoobri seisuga väljastatud 29 474.

Kaitsepolitsei pressiesindaja Harrys Puusepp ütles, et 5. kolonni ja 5000 muulase mobiliseerimisvalmidust ei ole võimalik kinnitada, kuigi võimalikel ohugruppidel hoitakse silma peal.

Samuti ei kinnita Helme väidet relvaomanike statistika, sest politsei- ja piirivalveameti andmed näitavad hoopis muulastest relvaomanike vähenemist. Ühtekokku on 2012. aastast registreeritud 191 Vene kodanikust relvaomanikku. Määramata kodakondsusega ehk halli passi omanikke on sama ajaga registreeritud 224.

Grupis "muu” kus on viimasel viiel aastal registreeritud ühtekokku 98 relvaomanikku, on kõige rohkem Soome, Rootsi, Läti, Hiina, Ukraina, Kasahstani, Leedu, Prantsusmaa, Saksamaa ja Suurbritannia kodanikke.

Teenistus- ja tsiviilrelvade registris esimest korda registreeritud inimeste arv on 2014. aastast alates stabiilselt vähenenud. Kui 2014. aastal oli esimest korda relva registreerinud inimesi 1020, siis järgmistel aastatel pole see hulk enam 1000-ni küündinud.

Mullu registreeriti 5216 relva. Neist 1746 olid vintraudsed püstolid – relvaomanike eelistatuimad relvad.

Toimetaja: Marek KuulMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.