Oviir tahab EAS-ist teha ettevõtlusagentuuri ({{commentsTotal}})

Minister Liisa Oviir. Autor: PM/Scanpix Baltics

Ettevõtlusminister Liisa Oviir (SDE) tahab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) järgmise aasta alguses kujundada ümber ettevõtlusagentuuriks ning keskenduks eelkõige ekspordiinvesteeringutele.

Oviir ütles Postimehele, et plaanitav ettevõtlusagentuur peab keskenduma ekspordile, välisinvesteeringutele ja analüütilise võimekuse tekitamisele.

Samuti soovib ta keskenduda ettevõtlusagentuuri ettevõtluse arendamisele, sealjuures eelkõige riigi valitud arengusuundadele ehk info- ja kommunikatsioonitehnoloogiale (IKT), tervisetehnoloogiatele ja ressursside paremale väärindamisele.

Oviiri sõnul ei toeta ta rahandusministeeriumis valmivat projekti, mis ühendaks EAS-i, Innove, Archimedese, Kredexi, Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK), tehnilise järelevalve ameti (TJA), riigi infosüsteemi ameti (RIA) ja rahandusministeeriumi toetuste osa ühtse juhtimise alla, kuna see ei tõstaks tema hinnangul kvaliteeti ega kokkuhoidu.

Juunikuus tõi Oviir valitsuse kabinetiistungile plaani ühendada ettevõtluse tugistruktuurid üheks ettevõtlusagentuuriks ning ühendamist soovis ta alustada Kredexi, EAS-i ja Arengufondi liitmisega, kava nägi ette, et asutused ühendataks ettevõtlusministri alluvusse.

Toimetaja: Marek KuulFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.