Leht: Keskerakonna Tartu kontorist dokumentide kadumises vaadatakse Oudekki Loone poole ({{commentsTotal}})

{{1476767175000 | amCalendar}}

Keskerakonna Tartu kontorist läks märtsis kaduma dokumente ja umbes sada eurot sularaha, piirkonna esimees Aadu Must tegi politseisse avalduse, kuid uurimist ei alustatud.

Eesti Päevaleht kirjutab, et mitu Keskerakonna juhtivat poliitikut kinnitab, et üks selle intsidendiga seostatutest oli riigikogu liige Oudekki Loone, kes aga nimetab neid süüdistusi alusetuteks.

Oudekki Loone ütles ERR.ee-le, et teisipäeval Eesti Päevalehes avaldatud artiklis on avaldatud tema kohta laimu ja ta kavatseb lehe vastu kohtusse minna. "Kavatsen oma hea nime eest seista kõigi seadusandlike vahenditega," kinnitas Loone.

Lehe andmetel avastati märtsis, piirkonna juhtide valimise aegu, et Keskerakonna Tartu kontoris oli käidud töövälisel ajal ning kadunud olid mõned dokumendid, täpsemalt piirkondade protokollid, ja lukuga sahtlist umbes sada eurot sularaha.

Selle peale tegi piirkonna esimees Aadu Must politseile avalduse, sest kahtlustas kontorisse sissemurdmist ja vargust, kuid menetlust siiski ei alustatud, sest kumbagi – sissemurdmist ega vargust – ei suudetud tuvastada. Seadus näeb ette, et varguse korral peab varaline kahju olema vähemalt 200 eurot.

Lehe andmetel polnud samuti ühtegi jälge omavolilisest sissetungimisest, sest kontorisse siseneti ühe erakonna liikme ja varasema Tartu kontori töötaja koodiga, peale selle kasutati uste avamiseks võtmeid.

See, kelle koodiga kontorisse siseneti, selgus turvafirma koodikasutuse väljavõttest, sest politseiuurimise käigus turvakaamera salvestisi ei leitud ega kasutatud ning lehe andmetel osutus koodi omanikuks varem Tartu kontoris töötanud Kadri Mosin.

Kuigi Mosin ei töötanud toona enam Tartus, oli ta endiselt erakonna liige ja seega pidi politsei tunnistama, et isegi kui tegemist oli endise töötajaga, ei rikkunud ta ühtegi seadust, märkis leht.

Kontoris midagi ära ei lõhutud ja see, et sahtli võti, mis tagas ligipääsu rahale, oleks sattunud kellegi juhusliku kätte, uurimise käigus kinnitust ei leidnud. Samuti polnud erakonna kontor kedagi sularaha eest otseselt vastutavaks määranud.

Kogu loo muutis keeruliseks ka dokumentide ja raha kadumise aeg, sest täpset õhtut, millal arvatav vargus toimus, ei teadnud ka avalduse esitanud Aadu Must.

Hoolimata vähestest faktidest ja mõneti segasest loost, kinnitas mitu Keskerakonna fraktsiooni ja erakonna juhatuse liiget Eesti Päevalehele, et üks kontorisse tungija oli riigikogu liige Oudekki Loone.

Leht märkis, et Loone oli Musta konkurent Keskerakonna Tartu piirkonna juhi valimistel.

Loone kirjutas teisipäeval Facebookis, et kohe kui kongress läheneb, siis hakkavad inimesed püüdma preemiat "kõige alatum poliitik".

"Härra Aadu Must muuhulgas püüdis mind ka kevadel sellesama looga, mida EPL täna levitab, Edgar Savisaare ja Priit Toobali ees halba valgusse seada. Tookord võttis Tartu piirkonna esimees kohe oma sõnad tagasi, kui mu advokaadid talle meelde tuletasid, et teise isiku au teotava asjaolu avaldamine on õigusvastane, kui avaldaja ei tõenda, et avaldatud asjaolu vastab tegelikkusele. Eks nüüd tuleb mitmetel inimestel see paragrahv endale karmilt selgeks teha," märkis Loone.Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.