Leht: Keskerakonna Tartu kontorist dokumentide kadumises vaadatakse Oudekki Loone poole ({{commentsTotal}})

{{1476767175000 | amCalendar}}

Keskerakonna Tartu kontorist läks märtsis kaduma dokumente ja umbes sada eurot sularaha, piirkonna esimees Aadu Must tegi politseisse avalduse, kuid uurimist ei alustatud.

Eesti Päevaleht kirjutab, et mitu Keskerakonna juhtivat poliitikut kinnitab, et üks selle intsidendiga seostatutest oli riigikogu liige Oudekki Loone, kes aga nimetab neid süüdistusi alusetuteks.

Oudekki Loone ütles ERR.ee-le, et teisipäeval Eesti Päevalehes avaldatud artiklis on avaldatud tema kohta laimu ja ta kavatseb lehe vastu kohtusse minna. "Kavatsen oma hea nime eest seista kõigi seadusandlike vahenditega," kinnitas Loone.

Lehe andmetel avastati märtsis, piirkonna juhtide valimise aegu, et Keskerakonna Tartu kontoris oli käidud töövälisel ajal ning kadunud olid mõned dokumendid, täpsemalt piirkondade protokollid, ja lukuga sahtlist umbes sada eurot sularaha.

Selle peale tegi piirkonna esimees Aadu Must politseile avalduse, sest kahtlustas kontorisse sissemurdmist ja vargust, kuid menetlust siiski ei alustatud, sest kumbagi – sissemurdmist ega vargust – ei suudetud tuvastada. Seadus näeb ette, et varguse korral peab varaline kahju olema vähemalt 200 eurot.

Lehe andmetel polnud samuti ühtegi jälge omavolilisest sissetungimisest, sest kontorisse siseneti ühe erakonna liikme ja varasema Tartu kontori töötaja koodiga, peale selle kasutati uste avamiseks võtmeid.

See, kelle koodiga kontorisse siseneti, selgus turvafirma koodikasutuse väljavõttest, sest politseiuurimise käigus turvakaamera salvestisi ei leitud ega kasutatud ning lehe andmetel osutus koodi omanikuks varem Tartu kontoris töötanud Kadri Mosin.

Kuigi Mosin ei töötanud toona enam Tartus, oli ta endiselt erakonna liige ja seega pidi politsei tunnistama, et isegi kui tegemist oli endise töötajaga, ei rikkunud ta ühtegi seadust, märkis leht.

Kontoris midagi ära ei lõhutud ja see, et sahtli võti, mis tagas ligipääsu rahale, oleks sattunud kellegi juhusliku kätte, uurimise käigus kinnitust ei leidnud. Samuti polnud erakonna kontor kedagi sularaha eest otseselt vastutavaks määranud.

Kogu loo muutis keeruliseks ka dokumentide ja raha kadumise aeg, sest täpset õhtut, millal arvatav vargus toimus, ei teadnud ka avalduse esitanud Aadu Must.

Hoolimata vähestest faktidest ja mõneti segasest loost, kinnitas mitu Keskerakonna fraktsiooni ja erakonna juhatuse liiget Eesti Päevalehele, et üks kontorisse tungija oli riigikogu liige Oudekki Loone.

Leht märkis, et Loone oli Musta konkurent Keskerakonna Tartu piirkonna juhi valimistel.

Loone kirjutas teisipäeval Facebookis, et kohe kui kongress läheneb, siis hakkavad inimesed püüdma preemiat "kõige alatum poliitik".

"Härra Aadu Must muuhulgas püüdis mind ka kevadel sellesama looga, mida EPL täna levitab, Edgar Savisaare ja Priit Toobali ees halba valgusse seada. Tookord võttis Tartu piirkonna esimees kohe oma sõnad tagasi, kui mu advokaadid talle meelde tuletasid, et teise isiku au teotava asjaolu avaldamine on õigusvastane, kui avaldaja ei tõenda, et avaldatud asjaolu vastab tegelikkusele. Eks nüüd tuleb mitmetel inimestel see paragrahv endale karmilt selgeks teha," märkis Loone.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema