Jaapani rahvasaadikud külastasid vastuolulist Yasukuni pühamut ({{commentsTotal}})

Kümned Jaapani seadusandjad ning üks minister külastasid esmaspäeval Tokyos vastuolulist Yasukuni pühamut.

85 poliitikut väisas pühamut neli päeva kestva sügisfestivali raames, vahendasid ERR-i teleuudised ja ajaleht The Guardian.

Uudisteagentuuri Kyodo andmetel oli külastajate seas vähemalt üks minister, kelleks oli tervishoiuminister Yasuhisa Shiozaki.

Peaminister Shinzo Abe saatis eile Yasukuni pühamusse rituaalse ohvrianni, kuid ei külastanud templit ise, sest soovis vältida Hiina ja Lõuna-Korea vihast reaktsiooni. Ise on ta pühamut külastanud vaid ühel korral - 2013. aasta detsembris.

Pühamus austatakse miljoneid Jaapani sõjaohvreid, teiste seas Teise maailmasõja järel sõjaroimades süüdi mõistetud kõrgeid sõjaväelasi ja poliitikuid.

Lõuna-Korea välisministeerium on jõudnud juba äsjast visiiti kritiseerida ning avalduses väljendati "sügavat muret ja pettumust".

Toimetaja: Laur ViirandTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.