Vene kaitseminister teatas õhurünnakute peatamisest Aleppos ({{commentsTotal}})

Venemaa ja Süüria õhujõud lõpetasid teisipäeval kella kümnest Eesti aja järgi Aleppo pommitamise, teatas Vene kaitseminister sammust, mis peaks tagama kaheksatunnise relvarahu 20. oktoobril.

"Venemaa ja Süüria õhujõudude rünnakud Aleppo piirkonnale lõpevad täna kell kümme," ütles minister Sergei Šoigu, lisades, et see lubab tsiviilisikutel lahkuda neljapäeval lühikese vaherahu ajal linnast.

Pärast esmaspäevast teadet jätkati intensiivset pommitamist

Vene sõjalennukid pommitasid mässuliste käes olevaid alasid Süüria suuruselt teises linnas Aleppos mõni tund pärast seda, kui Moskva oli teatanud, et teeb hiljem sel nädalal oma õhurünnakutes humanitaarpausi, teatas vabaühendus.

"Vene sõjalennukid korraldasid pärast südaööd intensiivseid õhurünnakuid, võttes sihikule mitmed Aleppo idaosa piirkonnad," vahendas Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus ohvrite hulka täpsustamata.

Mässuliste aladele on andnud õhulööke ka Süüria režiimi õhujõud. Damaskus alustas pealetungi kogu linna tagasivallutamiseks 22. septembril.

Endine äri- ja tööstuskeskus on jagatud kaheks pärast seda, kui ülestõusnud 2012. aasta suvel vallutasid selle idaosa. Rindejoon läheb läbi linna ajaloolise südame.

Üks teisipäevahommikustest rünnakutest tegi maatasa kortermaja Bustan al-Qasri linnajaos, teatas AFP korrespondent.

Venemaa teatas, et teeb rünnakutes pausi 20. oktoobril kella kaheksast hommikul kella 16 pärastlõunal. ÜRO tervitas relvarahu, ent ütles, et see on liiga lühike, et toimetada sinna abi või evakueerida lahkuda soovijaid. 

Kreml: otsus peatada Aleppo pommitamine on hea tahte avaldus

Venemaa otsus peatada Aleppo pommitamine enne neljapäevaks välja kuulutatud kaheksatunnist vaherahu on Kremli sõnul hea tahte avaldus.

"See on Venemaa jõupingutuste loomulik jätk, ühest küljest võidelda Süürias terroristidega, teisalt kõrvaldada takistused Aleppo olukorra lahendamise teelt," ütles teisipäeval Kremli pressiesindaja. "See pole midagi muud kui Vene sõjaväe hea tahte avaldus."

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSAnne ReiAnne Rei
UEFA nimetas Anne Rei naiste jalgpalli komitee juhiks

Euroopa jalgpalli katusorganisatsioon UEFA nimetas naiste jalgpalli komitee juhiks Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) peasekretäri Anne Rei. Varasemalt oli Rei sama komitee aseesinaine.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema