Vene kaitseminister teatas õhurünnakute peatamisest Aleppos ({{commentsTotal}})

Venemaa ja Süüria õhujõud lõpetasid teisipäeval kella kümnest Eesti aja järgi Aleppo pommitamise, teatas Vene kaitseminister sammust, mis peaks tagama kaheksatunnise relvarahu 20. oktoobril.

"Venemaa ja Süüria õhujõudude rünnakud Aleppo piirkonnale lõpevad täna kell kümme," ütles minister Sergei Šoigu, lisades, et see lubab tsiviilisikutel lahkuda neljapäeval lühikese vaherahu ajal linnast.

Pärast esmaspäevast teadet jätkati intensiivset pommitamist

Vene sõjalennukid pommitasid mässuliste käes olevaid alasid Süüria suuruselt teises linnas Aleppos mõni tund pärast seda, kui Moskva oli teatanud, et teeb hiljem sel nädalal oma õhurünnakutes humanitaarpausi, teatas vabaühendus.

"Vene sõjalennukid korraldasid pärast südaööd intensiivseid õhurünnakuid, võttes sihikule mitmed Aleppo idaosa piirkonnad," vahendas Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus ohvrite hulka täpsustamata.

Mässuliste aladele on andnud õhulööke ka Süüria režiimi õhujõud. Damaskus alustas pealetungi kogu linna tagasivallutamiseks 22. septembril.

Endine äri- ja tööstuskeskus on jagatud kaheks pärast seda, kui ülestõusnud 2012. aasta suvel vallutasid selle idaosa. Rindejoon läheb läbi linna ajaloolise südame.

Üks teisipäevahommikustest rünnakutest tegi maatasa kortermaja Bustan al-Qasri linnajaos, teatas AFP korrespondent.

Venemaa teatas, et teeb rünnakutes pausi 20. oktoobril kella kaheksast hommikul kella 16 pärastlõunal. ÜRO tervitas relvarahu, ent ütles, et see on liiga lühike, et toimetada sinna abi või evakueerida lahkuda soovijaid. 

Kreml: otsus peatada Aleppo pommitamine on hea tahte avaldus

Venemaa otsus peatada Aleppo pommitamine enne neljapäevaks välja kuulutatud kaheksatunnist vaherahu on Kremli sõnul hea tahte avaldus.

"See on Venemaa jõupingutuste loomulik jätk, ühest küljest võidelda Süürias terroristidega, teisalt kõrvaldada takistused Aleppo olukorra lahendamise teelt," ütles teisipäeval Kremli pressiesindaja. "See pole midagi muud kui Vene sõjaväe hea tahte avaldus."

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.