Normandia nelik kohtub kolmapäeval Berliinis ({{commentsTotal}})

Normandia neliku kohtumine 2015. aasta oktoobri alguses Pariisis. Autor: TASS/Scanpix

Saksamaa, Prantsusmaa, Venemaa ja Ukraina riigijuhid kohtuvad kolmapäeval nn Normandia formaadi raames Berliinis, et arutada olukorda Ida-Ukrainas ning Minski rahuleppe rakendamist.

Viimati kohtus "Normandia nelik" ehk Angela Merkel, François Hollande, Vladimir Putin ja Petro Porošenko rohkem kui aasta aega tagasi, vahendas Reuters.

Kolmapäeva õhtul kogunetakse Merkeli kutsel.

Normandia kohtumise toimumine oli pikka aega kahtluse all seoses lääneriikide ja Venemaa suhete pingestumisega. Näiteks jäi ära Putini visiit Pariisi, sest Hollande oli nõus Venemaa presidenti võõrustama vaid juhul, kui räägitakse olukorrast Süürias.

Donbassi konfliktis on alates 2014. aasta kevadest hukkunud rohkem kui 9600 inimest ning tulevahetus rindejoone lähistel pole täielikult lõppenud ka pärast Valgevene pealinnas Minskis sõlmitud relvarahu. Sisuliselt tulistatakse Ukraina valitsusväe positsioone igapäevaselt ning sageli kasutavad Kremli-meelsed jõud ka raskerelvastust, mis relvarahu kohaselt peaks olema rindejoone lähistelt eemale viidud.

Samuti tekitab pingeid see, et relvarahuleppe tingimuste täitmist tõlgendavad osapooled erinevalt.

Toimetaja: Laur Viirand{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Merejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised