Normandia nelik kohtub kolmapäeval Berliinis ({{commentsTotal}})

Normandia neliku kohtumine 2015. aasta oktoobri alguses Pariisis.
Normandia neliku kohtumine 2015. aasta oktoobri alguses Pariisis. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Saksamaa, Prantsusmaa, Venemaa ja Ukraina riigijuhid kohtuvad kolmapäeval nn Normandia formaadi raames Berliinis, et arutada olukorda Ida-Ukrainas ning Minski rahuleppe rakendamist.

Viimati kohtus "Normandia nelik" ehk Angela Merkel, François Hollande, Vladimir Putin ja Petro Porošenko rohkem kui aasta aega tagasi, vahendas Reuters.

Kolmapäeva õhtul kogunetakse Merkeli kutsel.

Normandia kohtumise toimumine oli pikka aega kahtluse all seoses lääneriikide ja Venemaa suhete pingestumisega. Näiteks jäi ära Putini visiit Pariisi, sest Hollande oli nõus Venemaa presidenti võõrustama vaid juhul, kui räägitakse olukorrast Süürias.

Donbassi konfliktis on alates 2014. aasta kevadest hukkunud rohkem kui 9600 inimest ning tulevahetus rindejoone lähistel pole täielikult lõppenud ka pärast Valgevene pealinnas Minskis sõlmitud relvarahu. Sisuliselt tulistatakse Ukraina valitsusväe positsioone igapäevaselt ning sageli kasutavad Kremli-meelsed jõud ka raskerelvastust, mis relvarahu kohaselt peaks olema rindejoone lähistelt eemale viidud.

Samuti tekitab pingeid see, et relvarahuleppe tingimuste täitmist tõlgendavad osapooled erinevalt.

Toimetaja: Laur ViirandPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics