Süüria mässulised keelduvad Aleppost lahkumast ({{commentsTotal}})

Mässulised Aleppo lähistel Dabekis.
Mässulised Aleppo lähistel Dabekis. Autor/allikas: Khalil Ashawi/Reuters/Scanpix

Süüria mässulised teatasid teisipäeval, et keelduvad oma võitlejate Aleppost väljaviimisest.

Venemaa kuulutas välja pausi õhurünnakutes, mille ajal saavad mässulised Aleppost lahkuda, et eraldada mõõdukad võitlejad äärmusvõitlejatest, vahendas Reuters.

"Rühmitused keelduvad täielikult lahkumisest - see oleks alistumine," ütles Aleppos tegutseva rühmituse Fastaqim diplomaat Zakaria Malahifji.

Võimuka Ahrar al-Shami komandör al-Farouk Abu Bakr ütles, et mässulised võitlevad edasi.

"Kui me võtsime revolutsiooni alguses relvad, et oma hüljatud inimesi kaitsta, siis me lubasime Jumalale, et ei langeta neid enne, kui see kriminaalne režiim on kukkunud," ütles ta, viidates president Bashar al-Assadi valitsusele. 

"Aleppos ei ole terroriste," ütles ta.

Ida-Aleppos võitlevad mässulised on kogu aeg öelnud, et al-Qaedaga seotud või sellest innustust saanud rühmitustel ei ole opositsiooni käes olevas linna osas mingit tegelikku kohalolu.

ÜRO: Aleppo relvarahu ei saa julgeolekugarantiideta kasutada 

ÜRO-l ei ole julgeolekugarantiisid, mis on vajalikud, et viia Ida-Aleppos läbi humanitaaroperatsioone või evakueerida sealt haigeid ja haavatud inimesi, ütles organisatsiooni pressiesindaja Jens Laerke.

"Kui relvad vaikivad, peavad kõik relvad vaikima. Meil on vaja julgeolekugarantiisid kõigilt konflikti osapooltelt, mitte ainult ühepoolset teadet selle toimumise kohta. Kõik peavad andma meile need garantiid, enne kui me saame teha midagi tähendusrikast," ütles Laerke.

Venemaa teatas esmaspäeval, et nii Vene kui ka Süüria väed teevad neljapäeval rünnakutes Aleppo idaosale kaheksatunnise pausi, et anda tsiviilelanikele ja mässulistele võimalus linnast lahkuda.

"Teade, mida me kuulsime, oli kaheksatunnise pausi kohta, kuid järjestikustel päevadel, rohkem kui ühel päeval," ütles Laerke.

Toimetaja: Merili NaelJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema