Süüria mässulised keelduvad Aleppost lahkumast ({{commentsTotal}})

Mässulised Aleppo lähistel Dabekis. Autor: Khalil Ashawi/Reuters/Scanpix

Süüria mässulised teatasid teisipäeval, et keelduvad oma võitlejate Aleppost väljaviimisest.

Venemaa kuulutas välja pausi õhurünnakutes, mille ajal saavad mässulised Aleppost lahkuda, et eraldada mõõdukad võitlejad äärmusvõitlejatest, vahendas Reuters.

"Rühmitused keelduvad täielikult lahkumisest - see oleks alistumine," ütles Aleppos tegutseva rühmituse Fastaqim diplomaat Zakaria Malahifji.

Võimuka Ahrar al-Shami komandör al-Farouk Abu Bakr ütles, et mässulised võitlevad edasi.

"Kui me võtsime revolutsiooni alguses relvad, et oma hüljatud inimesi kaitsta, siis me lubasime Jumalale, et ei langeta neid enne, kui see kriminaalne režiim on kukkunud," ütles ta, viidates president Bashar al-Assadi valitsusele. 

"Aleppos ei ole terroriste," ütles ta.

Ida-Aleppos võitlevad mässulised on kogu aeg öelnud, et al-Qaedaga seotud või sellest innustust saanud rühmitustel ei ole opositsiooni käes olevas linna osas mingit tegelikku kohalolu.

ÜRO: Aleppo relvarahu ei saa julgeolekugarantiideta kasutada 

ÜRO-l ei ole julgeolekugarantiisid, mis on vajalikud, et viia Ida-Aleppos läbi humanitaaroperatsioone või evakueerida sealt haigeid ja haavatud inimesi, ütles organisatsiooni pressiesindaja Jens Laerke.

"Kui relvad vaikivad, peavad kõik relvad vaikima. Meil on vaja julgeolekugarantiisid kõigilt konflikti osapooltelt, mitte ainult ühepoolset teadet selle toimumise kohta. Kõik peavad andma meile need garantiid, enne kui me saame teha midagi tähendusrikast," ütles Laerke.

Venemaa teatas esmaspäeval, et nii Vene kui ka Süüria väed teevad neljapäeval rünnakutes Aleppo idaosale kaheksatunnise pausi, et anda tsiviilelanikele ja mässulistele võimalus linnast lahkuda.

"Teade, mida me kuulsime, oli kaheksatunnise pausi kohta, kuid järjestikustel päevadel, rohkem kui ühel päeval," ütles Laerke.

Toimetaja: Merili NaelMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.